J. Kaczyński o adopcji dzieci przez pary homoseksualne i eutanazji

/J. Kaczyński o adopcji dzieci przez pary homoseksualne i eutanazji

J. Kaczyński o adopcji dzieci przez pary homoseksualne i eutanazji

Nie będzie małżeństw homoseksualnych, adopcji dzieci przez pary homoseksualne, nie będzie eutanazji – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej w Warszawie. Przekonywał też, że PiS jest przygotowane na kryzys gospodarczy i będzie kontynuowało swoją politykę społeczną.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że w najbliższych wyborach Polacy zdecydują także o kwestiach fundamentalnych – ideach. Ocenił przy tym, że cywilizacja europejska opierała się zawsze na chrześcijaństwie. „Ta cywilizacja jest przez niektórych atakowana na zachód od naszych granic i my tutaj musimy się obronić” – mówił prezes PiS.

„Jest różnica między tolerancją, a afirmacją – my nie będziemy tego afirmować, polskie państwo nie będzie tego afirmować: nie będzie małżeństw homoseksualnych, nie będzie adopcji dzieci (przez pary homoseksualne), nie będzie także eutanazji, musimy się przed tym obronić” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS ocenił, że to Koalicja Obywatelska chce pozbawić Polaków wolności wyznania i spowodować, żeby poprawność polityczna została ubezpieczona także represjami administracyjnymi i karnymi. „Rządy PiS to rządy wolności we wszystkich dziedzinach – wolności, tolerancji i demokracji” – przekonywał. „Rządy naszych przeciwników to fikcja demokracji, to brak wolności, brak tolerancji” – ocenił Jarosław Kaczyński.

Źródło: PAP

By | 2019-10-09T08:44:35+02:00 środa, 09 października 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook