Kandydat na senatora za aborcją nawet w 9 miesiącu ciąży

/Kandydat na senatora za aborcją nawet w 9 miesiącu ciąży

Kandydat na senatora za aborcją nawet w 9 miesiącu ciąży

Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP i kandydat do Senatu opowiada się za zabijaniem nienarodzonych dzieci nawet w 8-9 miesiącu ciąży.

Na Twitterze pojawił się materiał filmowy, na którym Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP i kandydat do Senatu w jednym z warszawskich okręgów komentuje kanadyjskie prawo aborcyjne, które zezwala na zabicie dziecka praktycznie aż do momentu urodzin.

– Ta sytuacja braku regulacji pozwala przeprowadzać aborcję np. w 8-9 miesiącu ciąży. Ja się za tym opowiadam nawiasem mówiąc, bo jeśli ktoś się na takie coś decyduje, to znaczy, że ma, przepraszam, dobry powód. To znaczy coś się dzieje, co uzasadnia tak dramatyczną decyzję – mówi lider Obywateli RP.

– I kanadyjskie prawo, bądź też brak prawa dokładniej mówiąc, wychodzi z założenia, że to jest sprawa tych ludzi – kobiety i lekarza. Jeśli zechcą dopuścić do rozstrzygania tej sprawy i podejmowania decyzji kogokolwiek w rodzaju sprawcy tej ciąży, to też jest ich decyzja. Ja myślę, że to jest jedyne zdrowe podejście – dodaje.

Źródło: tvp.info
By | 2019-09-30T15:07:17+02:00 poniedziałek, 30 września 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook