Marek Jurek i Kaja Godek utworzyli KW Prawica. W programie m.in. obrona życia

/Marek Jurek i Kaja Godek utworzyli KW Prawica. W programie m.in. obrona życia

Marek Jurek i Kaja Godek utworzyli KW Prawica. W programie m.in. obrona życia

13 sierpnia pod siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej Marek Jurek i Kaja Godek ogłosili powołanie Komitetu Wyborczego Prawica. 

Prowadząca konferencję Lidia Sankowska-Grabczuk wyjaśniła, że jest to katolicko-konserwatywny blok skupiony wokół Prawicy Rzeczypospolitej. 

Lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek podkreślił, że „KW Prawica jest gwarantem, że w parlamencie sprawy, których bronimy pojawią się i że przeprowadzimy je skutecznie”. Przede wszystkim chodzi o wypowiedzenie genderowej konwencji stambulskiej. „Tu nie wystarczy mówić „wara” – trzeba tę konwencję wypowiedzieć i zaproponować alternatywę w postaci Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, którą Prawica Rzeczypospolitej opracowała” zaznaczył Marek Jurek. Marszałek zwrócił uwagę na kolejne istotne postulaty, które będą w głównym nurcie programowym komitetu: ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci, suwerenność Rzeczypospolitej, ochrona praw podstawowych, w tym praw rodziny oraz wolność polityczna. 

Na konferencji była obecna Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, która zdecydowała się na współpracę w ramach KW Prawica. „Po tym jak nie uzyskaliśmy gwarancji działania i możliwości wpływania na projekt, jakim była Konfederacja, cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do projektu, gdzie takie gwarancje działania uzyskaliśmy” powiedziała Kaja Godek. Podkreśliła, że należy natychmiast zmienić sytuację, gdy w Polsce co roku w majestacie prawa zabija się statystycznie 1100-1200 dzieci i ignoruje się prawie milion Polaków, którzy podpisali się pod projektem „Zatrzymaj aborcję”, zamrażając projekt w podkomisji.

Rejestracja KW Prawica

Opublikowany przez Prawica Rzeczypospolitej Wtorek, 13 sierpnia 2019

 

Bogusław Kiernicki, prezes Prawicy Rzeczypospolitej podkreślił, że polska lewica niezwykle mocno atakuje polską sferę edukacji, kultury, rodziny poprzez ideologię LGBT i „przeciwstawić się temu może tylko konkretna, realna prawica, a nie umiarkowane, czy mniej umiarkowane centrum. Obrona rodziny, obrona suwerenności w Europie ojczyzn, wolności polityczne, to są te rzeczy, których będziemy chcieli bronić jako Prawica, bo one są po prostu w naturalnym katalogu spraw Prawicy”.

W kolejnych dniach Komitet Wyborczy Prawica będzie prezentował kolejne środowiska, które zdecydowały się podjąć współpracę w ramach komitetu.

Źródło: Prawicarzeczpospolitej.pl
By | 2019-08-17T09:53:02+02:00 sobota, 17 sierpnia 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook