Ministerstwo Sprawiedliwości: unijna strategia o prawach dziecka ma charakter ideologiczny

by FUNDACJA JZN
Polska sprzeciwiła się przyjęciu konkluzji w sprawie unijnej strategii o prawach dziecka. Według Ministerstwa Sprawiedliwości dokument ma charakter ideologiczny, a jego przyjęcie otwiera drogę do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

Polski resort sprawiedliwości stoi na stanowisku, że w projekcie dot. strategii Unii Europejskiej na rzecz praw dziecka nie chodzi o prawa dzieci, lecz o „realizację planu, który 16 września 2020 r. ujawniła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen”. W ocenie resortu, plan miałby prowadzić do legalizacji związków osób tej samej płci we wszystkich państwach członkowskich oraz adopcji przez nie dzieci.

„Komisja Europejska próbowała przemycić w jednym z dokumentów obowiązek wprowadzenia w Polsce uznania adopcji dzieci przez pary homoseksualne, dokonane poza granicami Polski. Dziś Zbigniew Ziobro złożył weto. Dobro dzieci jest najważniejsze. Tak powinno się bronić naszych interesów” – napisał na Twitterze Michał Wójcik, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Resort był gotów poprzeć dokument, gdyby zostały z niego wyeliminowane rozwiązania, które są realizacją ideologicznej agendy środowisk LGBT. W zakresie prawa rodzinnego takie zapisy są niezgodne z polską konstytucją, która jasno stanowi, że „małżeństwem jest związek kobiety i mężczyzny” – przypomniało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook