Na Podkarpaciu powstał dzwon – „Głos Nienarodzonych”

by FUNDACJA JZN
W Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu odlano ważący tonę dzwon „Głos Nienarodzonych”. Powstał z inicjatywy fundacji „Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Będzie wykorzystywany m.in. podczas marszów i innych akcji w obronie życia poczętego.
„Głos Nienarodzonych” to inicjatywa, której celem jest podejmowanie aktywności w obronie życia ludzkiego. Taka intencja towarzyszyła odlaniu dzwonu, który będzie ściśle powiązany z marszami organizowanymi w imię poszanowania życia człowieka od samego poczęcia. Pierwszego uderzenia ma dokonać Papież Franciszek w Rzymie na Placu św. Piotra.
Zapisane na dzwonie słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki: „życie dziecka zaczyna się pod sercem matki”, a także przykazanie Boże „nie będziesz zabijał” to treści, które mają przemawiać w imieniu wszystkich tych, którzy nie mają prawa głosu. Będzie to głos nienarodzonych.

Dzwon powstał w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Waży tonę i ma średnicę ok. 120 cm, wykonany został z brązu w tonacji f/1. W jego powstanie zaangażowani byli m.in. prof. Bogdan Chazan, znany ginekolog-położnik, prezes Fundacji „Życiu Tak”, Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego oraz ks. kan. Lucjan Szumierz, proboszcz kolegiaty pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

Źródło: www.rzeszow.tvp.pl, www.nowiny24.pl

You may also like

Facebook