#NieJestemUdręką. Internauci odpowiadają na szokujące słowa Donalda Tuska o dzieciach

by FUNDACJA JZN
Donald Tusk powiedział o rodzeniu dzieci: Demograficznie fajna rzecz, ale dla kobiety to często udręka na najbliższe 20 lat życia. Takie podsumowanie macierzyństwa oburzyło internautów. W sieci ruszyli więc z akcją #NieJestemUdręką. Publikują zdjęcia dzieci i komentują, że w życiu nie ma nic piękniejszego.

– Urodzenie dziecka, już nie mówiąc o dwójce, trójce, czwórce, to jest demograficznie fajna rzecz, ale dla kobiety jakże często to jest udręka na najbliższe dwadzieścia lat życia – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Nakła nad Notecią były premier.

„Jestem matką i moje dziecko jest moim cudem, a nie udręką panie Donaldzie Tusk” – pisze w sieci jedna z kobiet.

Internauci przekonują, że „dziecko to cud i oaza bezgranicznej miłości”, a nazywanie go udręką jest nieporozumieniem.

Dzieląc się swoimi przemyśleniami dodają hasztag: #NieJestemUdręką.

Internauci przypominają też, że kiedy Donald Tusk pełnił funkcję premiera, podczas dyskusji z koalicyjnym PSL miał stwierdzić, że „dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci”.

Słowa lidera Platformy Obywatelskiej w piątek skrytykował też abp Marek Jędraszewski. – Nie pamiętam, żeby takie słowa padały publicznie mówiące tak o godności kobiety, o godności macierzyństwa, o rodzinie, która na miłości rodzicielskiej i macierzyńskiej zwłaszcza się buduje – mówił arcybiskup i zwracał uwagę, że jest to myślenie czysto ludzkie, w kategoriach pieniądza i bieżącego czasu i zachęcał do myślenia po Bożemu.

Źródło: tvp.info, diecezja.pl

You may also like

Facebook