Nowe programy wsparcia osób niepełnosprawnych

/Nowe programy wsparcia osób niepełnosprawnych

Nowe programy wsparcia osób niepełnosprawnych

Jeszcze w tym półroczu zaczną obowiązywać nowe programy społeczne dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych. Wszystko w ramach obowiązującej od 1 stycznia ustawy o utworzeniu Solidarnościowego Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych to część rządowego projektu wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Program adresowany jest do osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, do ukończenia przez nich 75. roku życia.

Rozwiązania zaproponowane w Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych dotyczą między innymi dostosowania mieszkań do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, tworzenia dodatkowych, przeznaczonych dla nich usług czy zapewnienia opiekunom tak zwanej opieki wytchnieniowej.

Do 29 marca gminy mogą składać wnioski do wojewodów o dofinansowanie usług opiekuńczych w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Z kolei do 30 kwietnia wojewoda będzie miał czas na sporządzenie listy rekomendowanych wniosków. Następnie przekaże ją do Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Do 17 maja resort zatwierdzi wnioski do realizacji.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-03-13T16:56:17+01:00 środa, 13 marca 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook