Parlament Ekwadoru odrzucił legalizację aborcji

by FUNDACJA JZN
17 września 2019 r. Zgromadzenie Narodowe Ekwadoru odmówiło przyjęcia poprawek do Zintegrowanego Kodeksu Karnego (COIP), wśród których była legalizacja aborcji eugenicznej oraz na skutek przemocy. 

Prawo zabraniające aborcji w Ekwadorze pozostało niezmienione. Za zmianami opowiedziało się jedynie 65 deputowanych, a 6 wstrzymało się od głosu. Ekwadorskie Zgromadzenie Narodowe liczy 137 członków. Dla przyjęcia zmian koniecznych było 70 głosów. „Wynik był dla wielu dużym zaskoczeniem, ponieważ wcześniej wydawało się, że zmiany te zostaną zaaprobowane z przewagą ok. 20 głosów. Za odrzuceniem tych zamian głosowali niektórzy posłowie z prawie wszystkich ugrupowań, co było wielkim zaskoczeniem. Ostatecznie do ich przyjęcia zabrakło 5 głosów” – relacjonują Ewa i Lech Kowalewscy międzynarodowi koordynatorzy pielgrzymki „Od Oceanu do Oceanu”, która właśnie przebiega przez Ekwador.

Jak podkreślają Kowalewscy, mobilizacja obrońców życia była bardzo duża. Bardzo stanowczo wypowiadali się ekwadorscy biskupi, mobilizując wiernych. Obrońcy życia z Guayaquil, największego miasta Ekwadoru, gdzie obecnie wędruje Ikona Częstochowska w ramach pielgrzymki „Od Oceanu do Oceanu” postanowili zabrać maryjny wizerunek ze sobą przed Zgromadzenie Narodowe do stolicy Quito. Ekwadorczycy w większości byli przeciwni zmianom w prawie, ale podejrzewali, że politycy zdecydują się je wprowadzić, dlatego prosili Matkę Boża o cud. 

Na plac przed Parlamentem przyjechały tłumy. Towarzyszył im ks. Leon Juchniewicz. Polski misjonarz od ponad 30 lat pracujący w Ekwadorze, a obecnie kustosz wędrującej Ikony dziękuje Polakom, którzy przyłączyli się do maodlitwy w intencji Ekwadoru.

Kopia Ikony Częstochowskiej peregrynująca „Od Oceanu do Oceanu” została ustawiona przy wejścia do Parlamentu. „Wszyscy wchodzący do środka patrzyli jej w oczy. Trwała wielka modlitwa na całym świecie. Niepokonane Zwycięstwo, jak nazywają tę ikonę prawosławni, znowu zwyciężyło! Aborcja w Ekwadorze pozostała nielegalna, uratowanych zostało tysiące, najczęściej bardzo ubogich dzieci” – mówią Kowalewscy.

You may also like

Facebook