Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka: w wyborach zadecydujemy o losie także Polaków nienarodzonych

by FUNDACJA JZN

– 15 października 2023 r. odbędą się wybory parlamentarne. Zadecydujemy w nich o losie Polaków, także tych nienarodzonych. Głosujmy świadomie i odpowiedzialnie – apeluje Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

W kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych wyborców interesują programy poszczególnych partii. Wynik tych wyborów zadecyduje o przyszłej sytuacji gospodarczej naszego kraju, ale przede wszystkim o losie wielu Polaków, w tym również tych nienarodzonych i najbardziej bezbronnych. – Jako środowisko pro-life nie mamy żadnych wątpliwości, że gdyby wybory wygrała lewica, to Sejm nowej kadencji w pierwszej kolejności zająłby się aborcją, w dalszej zapewnieniem, najlepiej szerokiego i bezpłatnego, dostępu do antykoncepcji i środków wczesnoporonnych dla kobiet, być może również dla dziewczynek. Kolejnymi tematami szybko podjętym w Sejmie byłyby in vitro i wprowadzenie do szkół permisywnej edukacji seksualnej sprowadzającej się do technicznego instruktażu po to, by zastąpić nią humanizujące wychowanie do życia w rodzinie. Postulaty te były wielokrotnie zapowiadane przez liderów ugrupowań opozycyjnych – mówi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka.

Aborcja nie jest prawem kobiety. Prawem każdego człowieka, w tym każdej kobiety i wszystkich dzieci nienarodzonych, jest prawo do życia. – Sprowadzanie praw kobiet wyłącznie do dostępności aborcji jest absurdalne przy równoczesnym przemilczaniu takich tematów jak opieka nad kobietą w ciąży, opieka okołoporodowa noworodków, nowoczesna diagnostyka chorób kobiecych, zdrowie prokreacyjne kobiet czy docenienie roli matek wychowujących dzieci w domu – zauważa Magdalena Guziak Nowak.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przygotowało film, w którym hasła środowisk pro-choice i polityczne postulaty dotyczące prawa kobiet do aborcji zestawione zostały z wypowiedziami trzech matek dzieci zabitych w wyniku aborcji. – Historie tych dojrzałych już kobiet i matek są dowodem na to, iż tragedia aborcji żyje w matce przez wiele lat i syndrom poaborcyjny nie jest wymysłem środowisk pro-life – opowiada Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Apeluję o to, byśmy w czasie nadchodzących wyborów parlamentarnych wybierali świadomie i odpowiedzialnie kandydatów, którzy będą nas reprezentować w parlamencie. Weryfikujmy osoby, na które chcemy zagłosować i wybierajmy te, które będą respektować bezwarunkowe prawo do życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci – dodaje Wojciech Zięba.

ag/PSOŻC

You may also like

Facebook