Posłanka Lewicy krytykuje pomysł konsultacji z psychologiem, która miałaby być obowiązkowa przed dokonaniem aborcji

/Posłanka Lewicy krytykuje pomysł konsultacji z psychologiem, która miałaby być obowiązkowa przed dokonaniem aborcji

Posłanka Lewicy krytykuje pomysł konsultacji z psychologiem, która miałaby być obowiązkowa przed dokonaniem aborcji

Jeden z internatów zapytał Annę Marię Żukowską, czy poprze projekt PO dotyczący przerywania ciąży do 12 tygodnia po wcześniejszej konsultacji z psychologiem. Posłanka Lewicy odpowiedziała, że taki pomysł „robi z kobiety osobę niesamodzielną” oraz „doprowadziłby do przewlekania procedury, aż nie będzie można wykonać aborcji”.

Wpis Żukowskiej był odpowiedzią na pytanie jednego z użytkowników Twittera: „Jeśli PO przedstawi projekt według którego ciążę można przerwać po konsultacji z psychologiem, oczywiście do 12 tygodnia ciąży, to pani go poprze?”. Posłanka Lewicy odpowiedziała:

W Polsce jest za mało psychologów dla naprawdę potrzebujących pomocy, więc pomysł obowiązkowej konsultacji z psychologiem przed zabiegiem po pierwsze znowu robi z kobiety osobę niesamodzielną, a po drugie doprowadzi do przewlekania procedury aż nie będzie można wykonać aborcji.

Inny internauta skomentował ten wpis:

Aborcja tylko super, nie chcemy, żeby kobieta wiedziała, że może to skończyć się traumą do końca życia, która wpłynie nie tylko na nią, ale na bliskich i np. inne dzieci.

Anna Maria Żukowska odpowiedziała:

Bo kobiety to idiotki i nic nie wiedzą, tak? Dopiero jak im mądry pan doktor doradzi.

W zeszłym tygodniu poseł Rafał Grupiński z Zarządu Krajowego PO ocenił, że Platforma jest na drodze do tego, by przyjąć stanowisko, zgodnie z którym aborcja powinna być dozwolona do 12. tygodnia ciąży. Jak wynikało z jego wypowiedzi, miałaby być ona poprzedzona rozmową matki z psychologiem.

Źródło: www.tvp.info
By | 2021-02-16T07:56:40+01:00 wtorek, 16 lutego 2021|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail