Rząd podwyższy kary za pedofilię

/Rząd podwyższy kary za pedofilię

Rząd podwyższy kary za pedofilię

Przestępstwa pedofilii będą karane dużo surowiej niż obecnie. Za zgwałcenie dziecka pedofil trafi do więzienia nawet na 30 lat, zbrodnie pedofilskie nie będą się przedawniać, ochroną karną przed czynami pedofilskimi zostaną objęte dzieci do 16 roku życia, a w rejestrze pedofilów zostanie ujawniony zawód skazanych – to najważniejsze rozwiązania zaproponowane przez Radę Ministrów.

Premier podkreślił determinację rządu w walce z pedofilią oraz innymi bestialskimi przestępstwami. Napiętnowane będzie każde zwyrodniałe, obrzydliwe i okrutne przestępstwo lub zachowanie społeczne – mówił szef rządu.

Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że zasadniczym założeniem zmian jest potrzeba obrony fundamentalnych praw, takich jak życie, zdrowie, wolność seksualna czy własność. Jak dodał, przestępstwo pedofilii nie powinno podlegać zawieszeniu.

Szef rządu podkreślił również, że osoby, które są opiekunami w różnych instytucjach zarówno świeckich jak i kościelnych, muszą ponosić surowszą odpowiedzialność za krzywdzenie dzieci. Równość prawa obowiązuje wobec wszystkich. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej – oświadczył premier.

Źródło: gov.pl
By | 2019-05-15T07:41:47+02:00 środa, 15 maja 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook