Sąd Najwyższy za życiem!

by FUNDACJA JZN
Sąd Najwyższy Meksyku wydał wyrok przeciwko decyzji sądu niższej instancji ze stanu Veracruz, stając tym samym po stronie ochrony prawa do życia. Sędziowie Sądu Najwyższego głosowali 4 do 1 za utrzymaniem zakazu aborcji na terenie całego kraju.

Zwolennikom aborcji w Meksyku zależało na precedensie sądowym, który miał prowadzić do pełnej legalizacji przerywania ciąży na terenie całego kraju. Obecnie w Meksyku aborcja jest legalna tylko w 2 z 32 stanów.

Orzeczenie Sądu Najwyższego w Meksyku miało być precedensowe, podobne do sprawy Roe przeciwko Wade – sprawy, od której de facto rozpoczął się w USA  proces pełnej legalizacji aborcji. Jednak sędziowie Sądu Najwyższego w Meksyku, którzy głosowali 4 do 1 za utrzymaniem zakazu aborcji na terenie całego kraju, zmienili bieg sprawy.

Obrońcy życia zwracają uwagę, że decyzja ta będzie miała olbrzymi wpływ na całą Amerykę Łacińską i Południową, a także na Latynosów, którzy mieszkają w USA. Coraz więcej z nich zaczyna popierać prezydenta Trumpa, który opowiada się za życiem.

Jednak to nie koniec batalii. W tej chwili grupy zwolenników aborcji mają już kilka kolejnych spraw odwoławczych w toku. Obecna decyzja Sądu Najwyższego dotyczyła jednej z nich.

Źródło: www.hli.org.pl

You may also like

Facebook