Szefowa Katolickiego Stowarzyszenia Kobiet działaczką radykalnej grupy proaborcyjnej?

by FUNDACJA JZN
Szefowa Niemieckiego Katolickiego Stowarzyszenia Kobiet Maria Flachsbarth jest jednocześnie działaczką radykalnej grupy proaborcyjnych aktywistów – podaje serwis lifesitenews.com.

Maria Flachsbarth jest od 2002 r. posłanką CDU, sekretarzem stanu w resorcie pomocy rozwojowej, a także przewodniczącą Niemieckiego Katolickiego Stowarzyszenia Kobiet. Rok temu stała się jedną z twarzy strajku kobiet domagających się dopuszczenia kobiet do kapłaństwa i kościelnych urzędów.

Serwis lifesitenews.com informuje, że Flachsbarth jest także działaczką radykalnej grupy aktywistów proaborcyjnych „SheDecides” (ang. Ona decyduje). Na stronie ruchu widnieje informacja, że grupa została stworzonej w 2017 roku, w odpowiedzi na ograniczenie funduszy kierowanych do organizacji proaborcyjnych przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Jej celem jest walka o prawa kobiet, w tym do decydowania „o swoim życiu seksualnym, o dostępie do antykoncepcji i wiedzy o niej, o bezpiecznej aborcji”. „O tym, czy, kiedy i z kim” chcą uprawiać seks i mieć dzieci – głosi manifest grupy.

Jednocześnie Flachsbarth jako szefowa Niemieckiego Katolickiego Stowarzyszenia Kobiet jest reprezentantką 180 tys. katoliczek w całym kraju, które jako zadanie stawiają sobie „pogłębianie katolickiego ideału kobiecości w rodzinie, pracy i życiu społecznym”.

– Jestem bardzo zadowolona, że stanie się częścią ruchu „SheDecides” dało mi nowe możliwości do mówienia jeszcze głośniej o prawach dziewcząt i kobiet – komentuje M.Flachsbarth

Źródło: dorzeczy.pl

You may also like

Facebook