Trwają prace nad stałym dodatkiem dla osób dorosłych niepełnoprawnych

/Trwają prace nad stałym dodatkiem dla osób dorosłych niepełnoprawnych

Trwają prace nad stałym dodatkiem dla osób dorosłych niepełnoprawnych

W Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej trwają prace nad stałym dodatkiem dla osób dorosłych niepełnoprawnych – powiedziała dotychczasowa szefowa resortu Elżbieta Rafalska. Przyznała jednocześnie, że jest to najpoważniejsze wyzwanie dla jej następcy.

Minister Elżbieta Rafalska była pytana przez dziennikarzy o wypowiedź marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Szef wyższej izby parlamentu przyznał, że niepełnosprawni chyba nie otrzymają środków przed jesiennymi wyborami.

– To najpoważniejsze wyzwanie dla nowego ministra. Natychmiast trzeba opracować katalog osób uprawnionych. Premier Mateusz Morawiecki wyraźnie powiedział o terminach – koniec czerwca to koniec projektu i rozwiązanie, które wejdzie w życie na początku września. Prace trwają. Analizujemy to i liczmy – podkreśla.

Rząd chce przyznać dorosłym osobom całkowicie niezdolnym do pracy stały dodatek. Wyniesie on najprawdopodobniej 500 zł miesięcznie. Koszt dla budżetu to ok. 1,5 mld zł.

Środki mają pochodzić z Funduszu Solidarnościowego bądź z tzw. podatku handlowego. Działanie rządu wpisuje się w pomoc jaka jest udzielana najsłabszym grupom społecznym.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-05-31T09:38:56+02:00 piątek, 31 maja 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook