17-latka na konwencji Biedronia domaga się prawa do aborcji

by FUNDACJA JZN
„Prawo do bezpiecznego przerywania ciąży to europejski standard” – mówiła Wiktoria Jędroszkowiak. Uczennica II LO w Poznaniu należy do młodzieżówki partii Roberta Biedronia i wystąpiła na wielkopolskiej konwencji wyborczej Wiosny.

„Obchodząc 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej trzeba zdać sobie sprawę, że po inwestycjach w infrastrukturę, po budowie szkół, dróg i autostrad przyszedł czas na ludzi i europejski sposób myślenia. Tak, byśmy my, Polki, nie musiały nazywać marzeniami tego, co dla Hiszpanek, Holenderek czy Francuzek jest normą. Prawo do bezpiecznego przerywania ciąży to europejski standard dostępny w znacznej większości państw członkowskich Unii” – mówiła 17-letnia Wiktoria Jędroszkowiak.

Nastolatka nazwała także edukację seksualną w polskich szkołach „żartem”, a za jedyną rzetelną uznała tą, która prowadzona jest przez organizacje pozarządowe i niektóre samorządy. Obecny model edukacji seksualnej obarczyła winą za problem molestowania i bagatelizowanie jego następstw.

Aborcja na życzenie, finansowanie in vitro i likwidacja klauzuli sumienia – to kilka z postulatów nowej partii Roberta Biedronia

You may also like

Facebook