45 tys. osób broni prof. Ewy Budzyńskiej

/45 tys. osób broni prof. Ewy Budzyńskiej

45 tys. osób broni prof. Ewy Budzyńskiej

45 tys. osób stanęło w obronie prof. Ewy Budzyńskiej. Centrum Życia i Rodziny przekazało kolejną transzę podpisów władzom Uniwersytetu Śląskiego.

Prof. Ewa Budzyńska za swoje wypowiedzi podczas wykładu na temat małżeństwa i rodziny została oskarżona przez studentów między innymi o homofobię. Grozi jej kara dyscyplinarna. Od kilku tygodni trwa akcja mająca na celu okazać solidarność z panią profesor. Petycję poparcia można podpisać tradycyjnie lub na stronie internetowej. Uczestnicy akcji domagają się od rektora Uniwersytetu Śląskiego natychmiastowego zakończenie postępowania dyscyplinarnego, które zostało zastosowane wobec prof. Budzyńskiej.

Kamil Zwierz, prezes Fundacji Życie i Rodzina, podkreśla, że tak duża ilość korespondencji, która spływa każdego dnia, jeszcze nigdy nie docierała do Fundacji. Oprócz petycji można także okazać pani profesor wsparcie poprzez wysyłanie kartek ze słowami pozdrowień i uznania. Wszystkie zostaną przekazane.

Pierwsza rozprawa dyscyplinarna wobec prof. Ewy Budzyńskiej odbyła się w lutym. Kolejną zaplanowano w zeszłym tygodniu, została odwołana. W geście protestu przeciwko cenzurze ideologicznej prof. Ewa Budzyńska zdecydowała się odejść z uczelni.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-03-16T21:54:05+01:00 poniedziałek, 16 marca 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail