99 lat więzienia za zabicie dziecka nienarodzonego

/99 lat więzienia za zabicie dziecka nienarodzonego

99 lat więzienia za zabicie dziecka nienarodzonego

Republikańska gubernator stanu Alabama podpisała ustawę, która zwiększa ochronę dzieci poczętych. We wtorek ustawę przyjął miejscowy senat. Zwolennicy tzw. aborcji już zapowiadają, że nowe przepisy zaskarżą do sądu.

Nowa ustawa delegalizuje tak zwaną aborcję w każdym przypadku z wyjątkiem zagrożenia życia i zdrowia matki. Są to przepisy najlepiej chroniące życie w całych Stanach Zjednoczonych.

– Z pewnością nie można powstrzymać wysiłków na rzecz ochrony nienarodzonych z powodu kosztów. Nawet, jeśli oznacza to udanie się do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych – podkreśla Kay Ivey, gubernator stanu Alabama.

Ustawa przyjęta przez Senat Alabamy uznaje przeprowadzenie tzw. aborcji za ciężkie przestępstwo. Wyjątkiem będzie tylko sytuacja zagrożenia życia i zdrowia kobiety.

Za usiłowanie dokonania aborcji będzie grozić kara nie mniejsza niż 10 lat więzienia. Natomiast za zabicie dziecka nienarodzonego będzie grozić 99 lat pozbawienia wolności. Kary nie będą stosowane wobec matek.

Inicjatorzy nowych przepisów liczą, że zajmie się nimi Sąd Najwyższy i doprowadzi do obalenia orzeczenia w sprawie Roe przeciwko Wade z 1973 roku. Doprowadziło ono bowiem do legalizacji zabijania dzieci poczętych w całych Stanach Zjednoczonych przez cały okres ciąży.

– Moim celem związanym z nowym prawem w Alabamie – i myślę, że naszym – jest pokonanie Roe & Wade i odwrócenie tej decyzji – mówi Terri Collins, Republikanka zasiadająca w izbie niższej parlamentu stanowego Alabamy, która zgłosiła ustawę pod obrady.

Według oficjalnych danych liczba kobiet dokonujących tzw. aborcji w Stanach Zjednoczonych systematycznie spada.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-05-17T08:35:54+02:00 piątek, 17 maja 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook