Aborcja jest zabójstwem! Biskupi kolejny raz protestują przeciwko legalizacji aborcji

/Aborcja jest zabójstwem! Biskupi kolejny raz protestują przeciwko legalizacji aborcji

Aborcja jest zabójstwem! Biskupi kolejny raz protestują przeciwko legalizacji aborcji

Biskupi zebrani na Konferencji Episkopatu Kenii zwrócili się do katolickich posłów kenijskiego parlamentu. Apelują o odrzucenie projektu ustawy, która ma wprowadzić legalizację aborcji pod pretekstem zdrowia reprodukcyjnego.

– Aborcja jest zabójstwem! – przypomnieli biskupi. – Nauczanie Kościoła katolickiego na temat aborcji zawsze było jednoznaczne: życie poczętych dzieci to życie ludzkie, a jego przerwanie to zabójstwo.

Hierarchowie podkreślili, że proponowane zapisy ustawy są sprzeczne z Ewangelią, ale i z Konstytucją Kenii, z prawem do życia i ochroną dzieci i rodzin. Zwrócili również uwagę, że niektóre zapisy projektu ustawy celowo wydają się dwuznaczne, szczególnie w zapisach „o zdrowiu, prawach seksualnych i reprodukcyjnych”, podczas gdy w rzeczywistości chodzi o wprowadzenie praktyk przerywania ciąży.

W kolejnym, osobnym oświadczeniu biskupi także mocno skrytykowali rząd za próbę wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół oraz legalizacji aborcji.

Podczas Mszy św. transmitowanej przez krajową stację telewizyjną KBC, biskup Joseph Mbatia z Nyahururu, na północ od stolicy Nairobi, odczytał oświadczenie Konferencji Biskupów Katolickich Kenii, w którym napisano m.in.

– Jesteśmy całkowicie przeciwni tym inicjatywom, które próbują wprowadzić szeroką, progresywną edukację seksualną do szkół pod pretekstem ograniczenia ciąż nastolatek. Jesteśmy również przeciwni ustawie o aborcji, która obecnie znajduje się w Senacie – powiedział biskup Mbatia.

Wezwał także rodziców, aby przyłączyli się do wezwania biskupów o wycofanie projektu legalizacji aborcji.

Kościół katolicki i ruch na rzecz obrony życia w Kenii są silne i mocno zaangażowane w ochronę poczętych dzieci. Kenia jest w większości krajem chrześcijańskim – łącznie wyznanie chrześcijańskie deklaruje 85% obywateli. W 2018 roku biskupi doprowadzili do zakazu działalności na terenie Kenii giganta aborcyjnego Marie Stopes International, który nielegalnie prowadził programy aborcyjne na terenie kraju.

Ponadto biskupi Kenii wraz z grupą liderów obrony życia zorganizowali równoległą konferencję neutralizującą proaborcyjne tezy międzynarodowego Szczytu Ludnościowego, organizowanego przez Fundusz Ludnościowy ONZ (UNFPA), który odbywał się w Nairobi w dniach 12-14 listopada 2019 roku.

Źródło: www.hli.org.pl
By | 2020-07-02T08:43:17+02:00 czwartek, 02 lipca 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook