Aborcja jest zabójstwem! Biskupi kolejny raz protestują przeciwko legalizacji aborcji

by FUNDACJA JZN
Biskupi zebrani na Konferencji Episkopatu Kenii zwrócili się do katolickich posłów kenijskiego parlamentu. Apelują o odrzucenie projektu ustawy, która ma wprowadzić legalizację aborcji pod pretekstem zdrowia reprodukcyjnego.

– Aborcja jest zabójstwem! – przypomnieli biskupi. – Nauczanie Kościoła katolickiego na temat aborcji zawsze było jednoznaczne: życie poczętych dzieci to życie ludzkie, a jego przerwanie to zabójstwo.

Hierarchowie podkreślili, że proponowane zapisy ustawy są sprzeczne z Ewangelią, ale i z Konstytucją Kenii, z prawem do życia i ochroną dzieci i rodzin. Zwrócili również uwagę, że niektóre zapisy projektu ustawy celowo wydają się dwuznaczne, szczególnie w zapisach „o zdrowiu, prawach seksualnych i reprodukcyjnych”, podczas gdy w rzeczywistości chodzi o wprowadzenie praktyk przerywania ciąży.

W kolejnym, osobnym oświadczeniu biskupi także mocno skrytykowali rząd za próbę wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół oraz legalizacji aborcji.

Podczas Mszy św. transmitowanej przez krajową stację telewizyjną KBC, biskup Joseph Mbatia z Nyahururu, na północ od stolicy Nairobi, odczytał oświadczenie Konferencji Biskupów Katolickich Kenii, w którym napisano m.in.

– Jesteśmy całkowicie przeciwni tym inicjatywom, które próbują wprowadzić szeroką, progresywną edukację seksualną do szkół pod pretekstem ograniczenia ciąż nastolatek. Jesteśmy również przeciwni ustawie o aborcji, która obecnie znajduje się w Senacie – powiedział biskup Mbatia.

Wezwał także rodziców, aby przyłączyli się do wezwania biskupów o wycofanie projektu legalizacji aborcji.

Kościół katolicki i ruch na rzecz obrony życia w Kenii są silne i mocno zaangażowane w ochronę poczętych dzieci. Kenia jest w większości krajem chrześcijańskim – łącznie wyznanie chrześcijańskie deklaruje 85% obywateli. W 2018 roku biskupi doprowadzili do zakazu działalności na terenie Kenii giganta aborcyjnego Marie Stopes International, który nielegalnie prowadził programy aborcyjne na terenie kraju.

Ponadto biskupi Kenii wraz z grupą liderów obrony życia zorganizowali równoległą konferencję neutralizującą proaborcyjne tezy międzynarodowego Szczytu Ludnościowego, organizowanego przez Fundusz Ludnościowy ONZ (UNFPA), który odbywał się w Nairobi w dniach 12-14 listopada 2019 roku.

Źródło: www.hli.org.pl

You may also like

Facebook