Brazylia: komisja legislacyjna przyjęła projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji

/Brazylia: komisja legislacyjna przyjęła projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji

Brazylia: komisja legislacyjna przyjęła projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji

Brazylijska komisja legislacyjna przyjęła projekt ustawy o ochronie nienarodzonych dzieci przed aborcją we wszystkich przypadkach, pomimo nacisków na kraje Ameryki Południowej, aby rozszerzyły swoje ustawodawstwo o aborcji.

 

Projekt został przyjęty zdecydowaną przewagą głosów – 18-1. W Brazylii aborcja jest legalna w sprawach dotyczących gwałtu, kazirodztwa i ryzyka dla życia matki; w 2012 r. sąd krajowy orzekł również, że nienarodzone dzieci z pewnymi rodzajami śmiertelnych anomalii również mogą zostać abortowane. Jeżeli przyjęty przez komisję projekt ustawy zostanie również przyjęty przez obie izby Kongresu większością dwóch trzecich głosów, zostanie zmieniona konstytucja – będzie zawierała zapis o prawie do życia każdego nienarodzonego dziecka.

 

Działacze ruchu aborcyjnego od lat naciskają na Brazylię, by zalegalizowała aborcję na żądanie. Jednak ankieta przeprowadzona przez Datafolha Institute  w 2016 r., w czasie gdy panował wirus Zika, wykazała, że ​​58% Brazylijczyków odrzuca aborcję w przypadkach, gdy kobiety w ciąży są zarażone wirusem Zika – informuje Katolicka Agencja Informacyjna. Według sondażu 32% uważa, że ​​kobieta powinna mieć możliwość aborcji, a 10% nie ma zdania. Brazylijczycy również odrzucili aborcję w przypadkach, gdy u nienarodzonego dziecka zostało zdiagnozowane małogłowie: 51% badanych opowiedziało się przeciw takiej możliwości, a 39% za.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-11-13T15:48:35+01:00 poniedziałek, 13 listopada 2017|Bioetyka, Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail