Czy nienarodzone dziecko odczuwało ból? W Wielkiej Brytanii rozpoczyna się proces

/Czy nienarodzone dziecko odczuwało ból? W Wielkiej Brytanii rozpoczyna się proces

Czy nienarodzone dziecko odczuwało ból? W Wielkiej Brytanii rozpoczyna się proces

Ana-Maria Tudor dokonała aborcji w 23. tygodniu ciąży w klinice BPAS w Richmond. Oskarża władze placówki, że nikt jej nie powiedział, iż nienarodzone dziecko w tej fazie rozwoju może odczuwać ból – informuje brytyjski dziennik „Daily Mail”.

Proces, który rozpoczyna się w Wielkiej Brytanii, może doprowadzić do tego, że brytyjskie kliniki aborcyjne będą musiały powiedzieć kobietom prawdę o aborcji.

Prawnicy 32-letniej Tudor będą próbowali dowieść, że jest „wysoce prawdopodobne”, iż nienarodzone dzieci mogą odczuwać ból już w 18. tygodniu życia. Oznacza to, że w przyszłości kliniki aborcyjne mogą być zmuszone do informowania klientek, że płód odczuwa ból podczas przerywania ciąży.

Kobieta przyznaje, że nie dowiedziała się wcześniej, że dziecko w 23. tygodniu życia może odczuwać ból. Powiedziano jej o tym dopiero po aborcji i jak mówi sprawiło, że czuła się okropnie i bardzo żałuję swojej decyzji.

Lekarze i naukowcy anestezjolodzy z Birmingham podkreślają, że im późniejsza decyzja o usunięciu ciąży, tym większe prawdopodobieństwo, że abortowane dziecko będzie odczuwało ból. Na podstawie przeprowadzonych badań odnotowali wzrost hormonu stresu u płodów między 17. a 35. tygodniem życia, zaobserwowany podczas pobierania krwi. Badaniami objęto zarówno matki jak i dzieci, jednak stwierdzono, że reakcja płodu była niezależna od reakcji matki.

Źródło: misyjne.pl
By | 2020-05-07T16:53:12+02:00 czwartek, 07 maja 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail