Darmowe aborcje również dla nieletnich z Irlandii Północnej?

/Darmowe aborcje również dla nieletnich z Irlandii Północnej?

Darmowe aborcje również dla nieletnich z Irlandii Północnej?

Okazało się, że rządowy plan oferowania bezpłatnych aborcji kobietom z Irlandii Północnej oraz pokrywania kosztów ich podróży do Wielkiej Brytanii rozciąga się również na nieletnie dziewczynki. Będą mogły one poddać się aborcji bez zgody rodziców.

 

Minister ds. Równouprawnienia w czerwcu porzuciła wieloletnią politykę rządu Wielkiej Brytanii w zakresie neutralności w sprawie aborcji, kiedy zobowiązała się zapewnić środki finansowe na aborcje kobiet przyjeżdżających do Anglii i Walii z Irlandii Północnej. Następnie, w październiku, rząd ogłosił, że pokryje koszty podróży do Wielkiej Brytanii dla kobiet o niskich dochodach. Wprowadzenie tych zmian nastąpiło bez kontroli parlamentarnej lub konsultacji społecznych.

 

Okazało się, że rozszerzony program będzie dotyczył również nieletnich. W odpowiedzi na pytanie parlamentarne od lorda Alton’a z Liverpoolu, podsekretarz stanu ds. zdrowia, Lord O’Shaughnessy, powiedział, że kobiety poniżej 18. roku życia „otrzymają pomoc na pokrycie kosztów podróży, jeśli otrzymają kwalifikowane świadczenia lub spełnią kryteria niskich dochodów”.  Potwierdził również, że pod warunkiem spełnienia kryteriów określonych w wytycznych Frasera „lekarz lub pracownik służby zdrowia może udzielić młodej osobie porady i leczenia na temat zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, w tym aborcji, bez wiedzy lub zgody rodziców młodej osobie w wieku poniżej 16 lat”.

 

Wytyczne te, oparte na orzeczeniu z 1985 r., stwierdzają, że aborcję i antykoncepcję można wydawać osobom poniżej 16. roku życia bez zgody rodziców ze względu na to, że „w najlepszym interesie osoby młodej jest udzielenie takiej porady lub leczenia bez zgody rodziców”.

 

Źródło: www.lifesitenews.com

By | 2017-11-22T17:39:47+01:00 środa, 22 listopada 2017|Bez kategorii, Bioetyka, Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail