E. Kowalewska: W USA można zabić zdrowe dziecko nawet w czasie porodu

/E. Kowalewska: W USA można zabić zdrowe dziecko nawet w czasie porodu

E. Kowalewska: W USA można zabić zdrowe dziecko nawet w czasie porodu

„W Stanach Zjednoczonych można dziś zabić zdrowe dziecko nawet w czasie porodu. W tej chwili jest szansa, aby to zmienić” – powiedziała w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja Ewa Kowalewska. Dyrektor Human Life International Polska odniosła się do strategicznego planu, który tworzy Departament Zdrowia USA na lata 2018-2022, w którym stwierdza się, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia.

 

„W Stanach Zjednoczonych do dnia dzisiejszego można zabić dziecko nawet w trakcie porodu. Jest większość społeczeństwa, która protestuje bardzo zdecydowanie” – mówiła Ewa Kowalewska –  „Ruchy pro-life są tam bardzo silne, ale poprawność polityczna poszła w inną stronę. W Stanach Zjednoczonych można zabić zdrowe dziecko nawet w czasie porodu. W tej chwili jest szansa, aby to zmienić. Prezydent Donald Trump jest za życiem, o czym mówi jednoznacznie i stara się zmienić aktualne przepisy”.

 

„W kontekście do tego, co robi ONZ i inne instytucje – zaczynają wmawiać ludziom, że aborcja jest prawem do życia albo prawem kobiety, a to są zupełne absurdy – wracanie do podstawowych prawd, że każdy człowiek ma prawo do życia od poczęcia jest po prostu elementarzem. Bardzo się cieszymy, że wreszcie coś w tej sprawie w Stanach Zjednoczonych się ruszyło” – podkreśliła Dyrektor Human Life International Polska, – „Polska w porównaniu do Stanów Zjednoczonych, jeśli chodzi o kwestię tzw. aborcji, jest daleko w przodzie i musimy sobie zdawać z tego sprawę”.

 

W tej chwili w Polsce dyskutujemy o tym, czy chore dziecko ma prawo do życia. Jest pewien absurd, ponieważ wracamy do czasów, kiedy dokonywano selekcji dzieci chorych w ramach programu T4. To robili Niemcy w czasie II wojny światowej. Zabijano wtedy dzieci niepełnosprawne. Teraz mamy dokładnie to samo. Natomiast Stany Zjednoczone mają do dziś możliwość zabicia zdrowego dziecka w łonie matki, jeżeli kobiecie się ono odwidzi, również w trakcie porodu. To jest wyjątkowe bestialstwo”– zaznaczyła Ewa Kowalewska.

 

Eksperci i lekarze wskazują, że jeśli udałoby się wprowadzić te zmiany w życie w USA, będzie to miało szerokie skutki także na arenie międzynarodowej. Stany Zjednoczone są krajem opiniotwórczym. Mogłoby to wpłynąć na zmianę prawa w kontekście wielu zagrożeń dla nienarodzonych, ale także osób starszych.

 

Tymczasem w Polsce trwa zbiórka podpisów pod projektem „Zatrzymaj aborcję”. Swój podpis można złożyć także elektronicznie.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2017-10-20T16:02:50+02:00 piątek, 20 października 2017|Bioetyka, Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook