Hiszpania chce zakazać publicznych manifestacji pro-life?

by FUNDACJA JZN
To jawny napad na ich wolność i suwerenność. Hiszpania ma zagwarantowaną wolność wyznania, więc nie powinno się zabraniać spotkań modlitewnych – mówił dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja, odnosząc się do zakazu publicznych manifestacji działaczy pro-life w Hiszpanii.

Hiszpański parlament chce przeforsować ustawę, która ma zakazać nie tylko manifestacji, ale także modlitwy w pobliżu placówek, gdzie ma miejsce zabijanie nienarodzonych dzieci. Dotyczy to tylko określonego środowiska, ponieważ aktywiści LGBT spotykali się z przyzwoleniem na dewastowanie kościołów. [czytaj więcej]

– Jest to jawny napad na ich wolność i suwerenność. Hiszpania ma zagwarantowaną wolność wyznania, więc nie powinno się zabraniać spotkań modlitewnych – zwrócił uwagę gość „Aktualności dnia”.

Jak zaznaczył prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, katolicy nie pozostaną w tej kwestii bierni.

– Sądzę, że grupa dobrych katolików weźmie tę sprawę w swoje ręce i jeżeli nie będzie mogła dowieść sprawiedliwości przed własnymi sądami, to zostaje wówczas odwołanie do międzynarodowych instytucji, ponieważ wiąże się to z dyktaturą, którą wprowadzają lewicowi ekstremiści w Hiszpanii – mówił dr Artur Dąbrowski.

Gość Radia Maryja zaznaczył, że jest to ideologia jawnie wymierzona w katolicyzm.

Całość rozmowy z udziałem dr. Artura Dąbrowskiego z audycji „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj].

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook