Kaja Godek opuściła KW Prawica Marka Jurka. W wyborach do Sejmu wystartuje ze Skutecznymi Liroya-Marca

by FUNDACJA JZN
O wspólnym starcie Skutecznych z działaczami ruchów pro-life poinformowali w czwartek lider Skutecznych Piotr Liroy-Marzec i założycielka fundacji pro-life „Życie i rodzina” Kaja Godek. Zapowiedzieli, że będą walczyć o ochronę życia dzieci nienarodzonych.

Kaja Godek, która niedawno zerwała współpracę z Konfederacją, 13 sierpnia, razem z Markiem Jurkiem ogłosiła powołanie Komitetu Wyborczego Prawica. Dwa tygodnie później zrezygnowała ze współpracy z byłem marszałkiem Sejmu i europosłem, a zdecydowała się wystartować w wyborach parlamentarnych z list ugrupowania Piotra Liroya-Marca „Skuteczni”.

Skuteczni to – wg Godek – „jedyna siła polityczna obecnie w Polsce, w której dostaliśmy gwarancję głoszenia naszych postulatów, który nie będzie cenzurowany zarówno w kampanii społecznej i później w Sejmie. Otrzymaliśmy również gwarancję, że po wejściu do parlamentu nie będziemy mieli przeszkód ze strony naszych partnerów, aby realizować cele, które przed nami stoją, czyli ochronę przestrzeni publicznej, szczególnie dzieci przed „homologią” oraz upominanie się o życie dzieci nienarodzonych” – powiedziała Kaja Godek.

Oświadczenie w tej sprawie wydał KW Prawica:

Komitet Wyborczy Prawica powołaliśmy w odpowiedzi na zachęty i inicjatywę pani Kai Godek, której mandat jako rzeczniczki Inicjatywy Obywatelskiej „Zatrzymaj Aborcję” zawsze szanowaliśmy. Traktowaliśmy tę akcję jako spóźnioną wprawdzie, ale niezbędną próbę mobilizacji i usamodzielnienia opinii katolickiej w Polsce. Nie po to, aby mówić, czego władze Rzeczypospolitej nie robią, ale aby nakłonić je do działań koniecznych dla najważniejszych kwestii dobra wspólnego: suwerenności Rzeczypospolitej, cywilizacji życia i praw rodziny, sprawiedliwego ładu politycznego. Dotyczy to w szczególności spraw takich jak wypowiedzenie genderowej konwencji stambulskiej, wzmocnienie ochrony życia, ochrona suwerennych kompetencji państwa przeciw naciskom eurofederalizmu. Wierzyliśmy zawsze, że taki bezpośredni lub pośredni wpływ jest możliwy, że należy na jego rzecz działać, że nie wolno ograniczać się do popisów gromkiej i jałowej kontestacji. Wymaga to jednak nonkonformizmu i konsekwencji, solidarności i odpowiedzialności.

Decyzja pani Kai Godek o przejściu do innego komitetu wyborczego w trakcie trwającej już kampanii podważa istotną przesłankę podjętych przez nas działań. W najbliższym czasie podejmiemy więc i przedstawimy decyzje dotyczące naszych dalszych kroków i stanowiska w tej nowej sytuacji.

Źródło: PAP, kwprawica.pl

You may also like

Facebook