Sąd nakazał siostrom zakonnym współfinansowanie aborcji

/Sąd nakazał siostrom zakonnym współfinansowanie aborcji

Sąd nakazał siostrom zakonnym współfinansowanie aborcji

Sąd apelacyjny w Los Angeles odrzucił pozew, jaki Misjonarki Guadalupanki Ducha Świętego złożyły przeciw regulacjom stanu Kalifornia, zmuszającym do finansowania aborcji wbrew sumieniu.

Chodzi o prawo obowiązujące w stanie Kalifornia od 2014 roku, które nakazuje zawieranie ubezpieczeń zdrowotnych, które obejmują m.in. zabijanie dzieci nienarodzonych. Wcześniej prawo dopuszczało wyjątki dla pracodawców katolickich i tych, którzy nie dopuszczają ze względów moralnych i religijnych takich praktyk jak aborcja. Przepisy zostały zradykalizowane w porozumieniu z aborcyjnym gigantem Planned Parenthood – odrzucono wyjątki, a ubezpieczycielom zasugerowano, by zaprzestano stosować rozróżnienie między aborcją „ze względów medycznych” a tą „na życzenie”.

Misjonarki Guadalupanki wystąpiły w tej sprawie na drogę sądową. Argumentowały, że stanowa polityka ubezpieczeniowa zmusza je do finansowania czegoś, czego nie akceptują ze względów moralnych, etycznych i religijnych. Sąd odrzucił pozew zakonnic stwierdzając – podobnie jak robią to organizacje aborcyjne – że aborcja jest konstytutywnym elementem pakietu usług zdrowotnych kobiet jako podstawowe prawo człowieka.

Obrońcy życia mają nadzieję, że stanowe regulacje, takie jak te w Kalifornii, zostaną zakazane na poziomie federalnym, dzięki zabiegom administracji Donalda Trumpa.

Źródło: KAI
By | 2019-08-30T10:05:01+02:00 piątek, 30 sierpnia 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook