Kobiety będą musiały zorganizować pogrzeb abortowanego dziecka

by FUNDACJA JZN
Republikański gubernator stanu Ohio w USA podpisał antyaborcyjną ustawę nakazującą zorganizować pogrzeb abortowanego dziecka. Zmiana prawa ma początek w śledztwie, które wykazało, że niektóre kliniki aborcyjne wyrzucały martwe ciała dzieci na wysypiska śmieci.

Ustawa Senatu 27, jak oficjalnie nazywa się prawo, miała swój początek w śledztwie, które gubernator Mike DeWine, jeszcze jako prokurator generalny Ohio, rozpoczął w 2015 roku. Dotyczyło ono tego, co działające w Ohio kliniki aborcyjne sieci Planned Parenthood robią z abortowanymi dziećmi.  Kliniki były zobowiązane do humanitarnego obchodzenia się z ciałami nienarodzonych dzieci. Śledztwo wykazało jednak w tym względzie wiele nieprawidłowości. Okazało się, że trzy z nich oddawały ciała zewnętrznej firmie, która potem wyrzucała je na wysypiska śmieci.

Teraz nowe prawo nakazuje zorganizowanie takiego samego pochówku dzieciom nienarodzonym, jak osobom narodzonym. Kobieta, która będzie chciała dokonać aborcji, zostanie zapytana o to, gdzie chce pochować swoje dziecko i poinformowana o tym, że będzie musiała zapłacić rachunek za pogrzeb. Może też wybrać kremację, ale w tym wypadku prochy będą musiały być umieszczone w grobie, krypcie etc. Za złamanie tego przepisu grozi do pół roku więzienia i do tysiąca dolarów kary. Jeśli kobieta odmówi pochowania swojego dziecka, to obowiązek ten spadnie na klinikę aborcyjną.

Źródło: stefczyk.info

You may also like

Facebook