Nieuprawniona zwłoka ws. procedowania projektu ustawy #ZatrzymajAborcję

/Nieuprawniona zwłoka ws. procedowania projektu ustawy #ZatrzymajAborcję

Nieuprawniona zwłoka ws. procedowania projektu ustawy #ZatrzymajAborcję

„Nasz niepokój budzi fakt wielomiesięcznej obstrukcji stosowanej przez Komisję Polityki Społecznej i Rodziny wobec obywatelskiego projektu ustawy #ZatrzymajAborcję – w świetle przepisów obowiązujących w Sejmie zwłoka ta jest nieuprawniona” – mówią przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina, którzy zdecydowali w tej sprawie zawnioskować do Prezydium Sejmu o interpretację Regulaminu Sejmu RP.

 

„Z uwagi na fakt, że od przeszło 3 miesięcy bezskutecznie staramy się o spotkanie z Marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i nie możemy osobiście przedstawić swoich wątpliwości, zdecydowaliśmy się drogą pisemną zawnioskować do Prezydium Sejmu o interpretację Regulaminu Sejmu RP. Nasz niepokój budzi fakt wielomiesięcznej obstrukcji stosowanej przez Komisję Polityki Społecznej i Rodziny wobec obywatelskiego projektu ustawy #ZatrzymajAborcję – w świetle przepisów obowiązujących w Sejmie zwłoka ta jest nieuprawniona” – informuje Fundacja Życie i Rodzina, która w tej sprawie zaprasza na briefing prasowy 10 października o godz. 11:50 przed Biurem Podawczym Sejmu RP.

 

Fundacja zapowiada też, że w najbliższych dniach zwróci się również do Rzecznika Praw Obywatelskich z prośbą o interwencję w sprawie sposobu procedowania nad inicjatywą obywatelską w Sejmie RP.

 

Fot. facebook.com/FundacjaZycieiRodzina
By | 2018-10-10T09:20:04+02:00 środa, 10 października 2018|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook