Nowa przesłanka do aborcji: stres psychospołeczny

/Nowa przesłanka do aborcji: stres psychospołeczny

Nowa przesłanka do aborcji: stres psychospołeczny

Francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło szereg skrajnie pro-aborcyjnych poprawek do ustawy bioetycznej. Przegłosowana ustawa wprowadza m.in. aborcję na żądanie aż do urodzenia się dziecka z powodu tzw. “stresu psychospołecznego”. To niezdefiniowany termin, który można stosować jako kamuflaż dla akceptacji aborcji aż do porodu.

Francuskie Kolegium Narodowe Ginekologów i Położników (NCGOF) wyjaśnia, że zaburzenia psychospołeczne dotyczą kobiet w sytuacji zagrożenia: doświadczających przemocy, poważnych trudności psychologicznych lub skrajnie niepewnej sytuacji. Jednak dostępność aborcji w tym przypadku budzi wiele kontrowersji. Jedynym warunkiem jest pozytywna opinia czterech lekarzy.

Wcześniej, 28 sierpnia parlament we Francji wprowadził prawo dla młodocianych dziewcząt w wieku 14 lat i młodszych gwarantujące całkowicie bezpłatny dostęp do środków antykoncepcyjnych i wczesnoporonnych z zachowaniem całkowitej dyskrecji, dotyczy również pominięcia i nieinformowania rodziców.

Dotychczas francuskie prawo zezwalało na aborcję do 12 tygodnia ciąży. Teraz komisja ds. Społecznych Zgromadzenia Narodowego Francji wstępnie przyjęła projekt legalizujący aborcję na życzenie do 14 tygodnia oraz likwidujący klauzulę sumienia dla lekarzy. Proponowane jest także rozszerzenie uprawnień położnych, aby mogły przeprowadzać aborcje do 10. tygodnia ciąży.

Organizacje pro-life protestują. Ich możliwości są jednak ograniczone, bowiem zgodnie z obowiązującym we Francji prawem nie wolno im przekonywać kobiety w ciąży, aby urodziła swoje dziecko oraz manifestować przeciwko zabijaniu dzieci poczętych.

Źródło: www.hli.org.pl
By | 2020-10-05T12:41:08+02:00 poniedziałek, 05 października 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail