Petycja z 20 tys. podpisów do prezes TK o pilne rozpatrzenie wniosku ws. aborcji eugenicznej

/Petycja z 20 tys. podpisów do prezes TK o pilne rozpatrzenie wniosku ws. aborcji eugenicznej

Petycja z 20 tys. podpisów do prezes TK o pilne rozpatrzenie wniosku ws. aborcji eugenicznej

Fundacja Życie i Rodzina zaapelowała do prezes Trybunału Konstytucyjnego o pilne rozpatrzenie złożonego ponad rok temu wniosku w sprawie niekonstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej, która dopuszcza aborcję ze względu na podejrzenie upośledzenia lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu nienarodzonego dziecka.

„Petycje złożone! Trybunał Konstytucyjny otrzymał 20 tysięcy głosów w obronie życia. Czekamy na reakcję Pani Prezes Julii Przyłębskiej, bo według naszej wiedzy, sędziowie już od dawna są gotowi aby orzec, czy aborcja eugeniczna jest zgodna z Konstytucją RP” – poinformowała na Twitterze Fundacja Życie i Rodzina.

„Aborcja eugeniczna jest praktyką nazistowską. Jakim prawem jest ona legalna w wolnej Polsce? Ile jeszcze Trybunał będzie zwlekać z ratowaniem dzieci? Niezawisły organ powinien już dawno wydać orzeczenie. Przeciągając sprawę traci swą wiarygodność” – skomentowała na Facebooku Kaja Godek.

Pod petycją podpisało się blisko 20 tys. osób, z czego ponad 12 tys. w internecie, a prawie 8 tys. po pobraniu treści dokumentu załączonego do „Niedzieli” i „Naszego Dziennika”.

By | 2019-02-25T14:42:26+01:00 poniedziałek, 25 lutego 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook