PiS zapowiada 500+ dla niepełnosprawnych

/PiS zapowiada 500+ dla niepełnosprawnych

PiS zapowiada 500+ dla niepełnosprawnych

Prawo i Sprawiedliwość rozszerzy swoją „piątkę” o kolejny plus. Politycy partii rządzącej zapowiedzieli pomoc dla osób niepełnosprawnych, w postaci stałego dodatku. Najprawdopodobniej wyniesie on 500 zł miesięcznie.

Deklaracja padła podczas konwekcji wyborczej PiS-u w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezes PiS-u Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów podkreślał, że obecny rząd dostrzega problemy Polaków. Przypomniał już wprowadzone programy społeczne dla osób niepełnosprawnych.

Jednocześnie premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie stałego dodatku. Środki na ten cel mają pochodzić z Funduszu Solidarnościowego bądź z tzw. podatku handlowego.

– Zgodnie z obietnicą sprzed roku chcemy przeznaczyć te środki i te z wygranego procesu w sprawie podatku handlowego na comiesięczny stały dodatek dla wszystkich tych osób, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności, o niemożności prowadzenia jakiegokolwiek życia samodzielnie. Tym ludziom chcemy w jak najkrótszym czasie, w najbliższych kilku miesiącach przekazać w ramach naszej polityki społecznej stały, comiesięczny dodatek – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki.

W najbliższy czwartek w Warszawie odbędzie się protest osób niepełnosprawnych. Protestujący spotkają się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie zostanie odczytany list do prezydenta. Następnie protest przeniesie się przed Kancelarię Premiera, skąd zgromadzeni przejdą przed gmach parlamentu.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-05-20T10:40:19+02:00 poniedziałek, 20 maja 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook