Portugalia: organizacje katolickie i pro-life przestrzegają przed głosowaniem na zwolenników eutanazji

by FUNDACJA JZN
Kilka organizacji katolickich oraz stowarzyszeń pro-life wezwało obywateli Portugalii do udziału w zaplanowanych na 30 stycznia przedterminowych wyborach parlamentarnych. W wydanych oświadczeniach wskazały one na dwa przeprowadzone w 2021 r. przez parlament głosowania służące legalizacji eutanazji w tym kraju. Obie ustawy zostały zawetowane przez prezydenta Marcelo Rebelo de Sousy.

Jak powiedział KAI lizboński działacz katolicki Miguel Monteiro, w związku z przewagą w sondażach rządzących od 2015 r. socjalistów istnieje realna możliwość ponownego głosowania nad przepisami służącymi legalizacji tzw. śmierci wspomaganej oraz jej zalegalizowania. – Przeprowadzane w kraju badania opinii publicznej dowodzą, że większość w parlamencie zdobędą środowiska lewicowe, a więc zwolennicy eutanazji – stwierdził Monteiro.

Tymczasem we wtorek Portugalska Federacja na rzecz Życia (FPV) przestrzegła przed popieraniem w styczniowych wyborach polityków opowiadających się „przeciwko życiu i ludzkiej godności”. Stowarzyszenie wezwało do udziału w głosowaniu i wybieraniu polityków opowiadających się otwarcie za ochroną ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Podobny apel do obywateli wystosowało w środę kierownictwo Portugalskiego Związku Prawników Katolickich (AJCP). W dokumencie wskazały one na pilną potrzebę ochrony ludzkiego życia oraz promowania instytucji rodziny. Katoliccy prawnicy zaapelowali też do partii politycznych o ujawnienie swoich „klarownych stanowisk” dotyczących eutanazji, aborcji, legalizacji marihuany, a także prowadzenia w szkołach publicznych zajęć związanych z ideologią gender.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook