Poseł Warwas: Do maja powróci w Sejmie projekt „Zatrzymaj aborcję”

/Poseł Warwas: Do maja powróci w Sejmie projekt „Zatrzymaj aborcję”

Poseł Warwas: Do maja powróci w Sejmie projekt „Zatrzymaj aborcję”

W czwartek 27 lutego na antenie Radia eM Robert Warwas, poseł PiS, zapewniał, że do maja powróci w Sejmie projekt „Zatrzymaj aborcję”. Obrońcy życia są zaniepokojeni tym, że w poprzedniej kadencji Sejmu ta obywatelska inicjatywa utknęła.

Jak wyjaśnił poseł Robert Warwas, społeczny projekt ustawy zwiększającej ochronę życia poczętych dzieci „Zatrzymaj aborcję” trafił już na druk sejmowy nr 36. To oznacza, że do maja powinno odbyć się ponownie pierwsze czytanie tego projektu. Obrońcy życia są zaniepokojeni tym, że w poprzedniej kadencji Sejmu ta obywatelska inicjatywa utknęła w podkomisji, która miała się nim zająć, ale niewiele się w tej sprawie wydarzyło.

„Zatrzymaj aborcję” jest obywatelską inicjatywą ustawodawczą zgłoszoną przez komitet inicjatywy ustawodawczej o tej samej nazwie. Jego celem jest wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży tzw. przesłanki eugenicznej, pozwalającej na aborcję dzieci, u których stwierdzono podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Źródło: radioem.pl
By | 2020-03-07T20:21:15+01:00 sobota, 07 marca 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook