Premier Morawiecki przekazał kluczyki do samochodu rodzicom sześcioraczków z Krakowa

/Premier Morawiecki przekazał kluczyki do samochodu rodzicom sześcioraczków z Krakowa

Premier Morawiecki przekazał kluczyki do samochodu rodzicom sześcioraczków z Krakowa

Szef rządu spotkał się ze szczęśliwą rodziną oraz personelem placówki krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego. Premier wręczył rodzicom kluczyki do samochodu, który jest dostosowany do potrzeb 9-osobowej rodziny. Prezent przekazano dzięki wsparciu Fundacji PFR i Fundacji PKO Banku Polskiego. Narodziny sześcioraczków to przypadek jeden na 4,7 mld ciąż.

Przy porodzie asystowało ok. 40 osób z Oddziału Klinicznego Położnictwa i Perinatologii oraz Oddziału Klinicznego Neonatologii.

W ramach Oddziału Klinicznego Położnictwa i Perinatologii funkcjonuje wysokospecjalistyczna Poradnia Patologii Ciąży, w której wykonywane są konsultacje niezbędne przy prowadzeniu ciąży wysokiego ryzyka, zgodnie z programem opieki perinatalnej. W ubiegłym roku na tym oddziale przyszło na świat 3309 dzieci, w tym 125 w wyniku ciąży bliźniaczej oraz 9 – trojaczej.Oddział Kliniczny Neonatologii jako pierwszy w Polsce zastosował i ustalił zasady postępowania dotyczące wsparcia oddechowego od pierwszej minuty życia, obecnie jest wiodącym w kraju ośrodkiem w zakresie stosowania nieinwazyjnej wentylacji noworodków.

Źródło: premier.gov.pl
By | 2019-05-31T14:53:00+02:00 piątek, 31 maja 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook