Prezydent Gwatemali nie zezwoli na działalność Planned Parenthood

/Prezydent Gwatemali nie zezwoli na działalność Planned Parenthood

Prezydent Gwatemali nie zezwoli na działalność Planned Parenthood

Prezydent Gwatemali Alejandro Giammattei zapewnił, że nie zezwoli na działalność Planned Parenthood (Międzynarodowej Organizacji Planowanego Rodzicielstwa). Prezydent w ten sposób zareagował na informację, iż Ministerstwo Zarządzania (MINGOB) wydało już taką zgodę.

W komunikacie, ogłoszonym 2 listopada, prezydent stwierdził:

Uznaję życie od poczęcia, toteż w swoim rządzie nie będę tolerował żadnego ruchu, który łamie to, co zapisano w naszej Konstytucji Politycznej Republiki, który sprzeciwia się wartościom, jakie tworzyłem i jakie kłócą się z moimi zasadami jako lekarza.

Podkreślił, że nie poprze w swoim rządzie „tworzenia, rejestracji lub rozpoczęcia działalności przez jakąkolwiek organizację, która jest przeciwna życiu”.

O Porozumieniu Ministerialnym nr 231-2020, w którym MINGOB upoważniał międzynarodową organizację pozarządową Planned Parenthood Global – Guatemala LLC do rozpoczęcia działalności w tym kraju poinformował oficjalny dziennik Republiki Gwatemali „Diario de Centro América” ogłosił . Następnego dnia na tę wiadomość zareagował szef państwa i rządu, oznajmiając, że wydał już polecenie, aby unieważnić ten układ. Zaznaczył przy tym, iż jest zaskoczony “wydaniem zgody dla organizacji, mającej taką przeszłość”. Potwierdził przy tym, że minister zarządzania Oliverio García Rodas podał się do dymisji, która została przyjęta.

Gwatemalskie Stowarzyszenie Rodzina jest Ważna (AFI Guatemala) w specjalnym oświadczeniu podziękowało głowie państwa za “jego mocną wypowiedź w obronie uznania i ochrony życia Gwatemalczyków od poczęcia tak, jak to stanowi nasza Carta Magna (konstytucja)”.

Źródło: misyjne.pl

 

By | 2020-11-10T10:22:24+01:00 wtorek, 10 listopada 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail