Prezydent USA Joe Biden świętował rocznicę precedensu aborcyjnego

/Prezydent USA Joe Biden świętował rocznicę precedensu aborcyjnego

Prezydent USA Joe Biden świętował rocznicę precedensu aborcyjnego

Drugiego dnia po zaprzysiężeniu  Joe Bidena na Prezydenta USA na stronie Białego Domu ukazało się oświadczenie z okazji 48. rocznicy precedensowego wyroku Roe przeciwko Wade, który w praktyce zalegalizował aborcję w Stanach. W tekście, pod pretekstem troski o zdrowie reprodukcyjne, propagowane są proaborcyjne cele.

W jednym z pierwszych oświadczeń nowy prezydent USA Joe Biden oraz jego zastępczyni Kamala Harris zadeklarowali, że zrobią wszystko, by wprowadzić w USA pełne prawo do zdrowia reprodukcyjnego (tzn. aborcji na życzenie) na poziomie federalnym. Jak podaje portal Human Life International-Polska byłoby to jednoznaczne z pozbawieniem poszczególnych stanów prawa do ograniczania aborcji na ich terenie.

Prezydent Joe Biden deklaruje się jako katolik i przed zaprzysiężeniem uczestniczył we Mszy św.

Poniżej tłumaczenie (nieautoryzowane) oświadczenia umieszczonego na stronie internetowej Białego Domu udostępnione przez portal www.hli.org.pl:

Dziś mija 48. rocznica wydania przełomowego orzeczenia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w sprawie Roe przeciwko Wade. W ciągu ostatnich czterech lat zdrowie reprodukcyjne, w tym prawo do wyboru, było przedmiotem nieustępliwych i skrajnych ataków. Jesteśmy głęboko zaangażowani w zapewnienie każdemu dostępu do opieki – w tym opieki w zakresie zdrowia reprodukcyjnego – niezależnie od dochodów, rasy, kodu pocztowego, statusu ubezpieczenia zdrowotnego czy statusu imigracyjnego.

Administracja Biden-Harris zobowiązuje się do kodyfikacji (wprowadzenia jednolitego federalnego prawa – przyp. tłumacza) wobec sprawy Roe przeciwko Wade i wyznaczenia sędziów, którzy szanują fundamentalne precedensy, takie jak ta sprawa.

Jesteśmy również zobowiązani do zapewnienia, że ​​pracujemy nad wyeliminowaniem dysproporcji zdrowotnych wobec matek i niemowląt, zwiększenia dostępu do antykoncepcji i wspierania rodzin ekonomicznie, tak aby wszyscy rodzice mogli godnie wychowywać swoje dzieci. To zobowiązanie rozciąga się na naszą priorytetową pracę nad sytuacją zdrowotną na całym świecie. Administracja Biden-Harris rozpoczyna pracę w tym krytycznym momencie, nadszedł czas, aby ponownie poświęcić się zapewnieniu wszystkim osobom dostępu do potrzebnej im opieki zdrowotnej.

Źródło: www.hli.org.pl
By | 2021-01-27T06:50:52+01:00 środa, 27 stycznia 2021|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook