Prof. R. Legutko: Albo obronimy to, co mamy, albo zostaniemy wchłonięci

/Prof. R. Legutko: Albo obronimy to, co mamy, albo zostaniemy wchłonięci

Prof. R. Legutko: Albo obronimy to, co mamy, albo zostaniemy wchłonięci

„Napisałem również, że Polska ma najlepsze bodaj ustawodawstwo w całej Unii jeśli chodzi o przerywanie ciąży. Nie mamy tego prawodawstwa barbarzyńskiego, które jest w innych krajach – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS.

Profesor Ryszard Legutko w wywiadzie udzielonym portalowi wPolityce.pl skomentował raport Komisji LIBE nt. stanu polskiej praworządności, który zaprezentowano w Parlamencie Europejskim.

To jest raport, który krytykuje Polskę za to, że jest. Komisja LIBE znajduje się – jak zresztą cały PE – w rękach lewicy – mówi eurodeputowany.

Dodaje również:

Znowu mamy taką sytuację przełomu, kryzysu. Albo obronimy to, co mamy, albo zostaniemy wchłonięci. I też wielu w Europie tak patrzy na nas, w ten sposób – ci, którzy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Przetrwanie Polski i przetrwanie Węgier, to jest w tej chwili przetrwanie wolności w Europie. Jeżeli my przegramy, to niech Matka Boska ma nas w swojej opiece. Znowu będzie trzeba czekać parę dziesiątków lat na nową „Solidarność”, nowe bunty… Ale może nie. Póki jesteśmy świadomi powagi tej sytuacji, trzeba starać się bronić tego, co mamy, za wszelką cenę. Widzimy, że przeciwnik jest tutaj bardzo brutalny i bezwzględny

Profesor Legutko zwraca uwagę, że to „raport pisany w złej wierze”, który podjął się również krytyki obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję”:

Jest w nim (raporcie – red.) mnóstwo głupstw. Zresztą zwracałem uwagę pani socjalistce, Hiszpance, szefowej grupy socjalistów – oni opublikowali taki tekst w związku z tym obywatelskim projektem ustawy, antyaborcyjnym. Napisałem jej, że to jest projekt obywatelski i że on musi być procedowany, ale to oczywiście nie miało żadnego znaczenia, bo aborcja to jest dla nich sprawa najświętsza ze świętych. Jeżeli się zatem pojawi coś, co według nich tę „świętość” obraża, to trzeba to potępić, a winę za to ponosi prawicowy rząd. To mniej więcej tak działa – mówi eurodeputowany i dodaje:

Napisałem tam również, że Polska ma najlepsze bodaj ustawodawstwo w całej Unii jeśli chodzi o przerywanie ciąży. Nie mamy tego prawodawstwa barbarzyńskiego, które jest w innych krajach.

Źródło: wpolityce.pl
By | 2020-06-01T07:51:42+02:00 poniedziałek, 01 czerwca 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook