Promocja wolności sumienia w Europie – Polska daje dobry przykład

/Promocja wolności sumienia w Europie – Polska daje dobry przykład

Promocja wolności sumienia w Europie – Polska daje dobry przykład

O wolności sumienia i powodach, dla których powinno się je chronić dyskutowano 2 marca w Parlamencie Europejskim, gdzie odbyło się wysłuchanie publiczne na temat wolności sumienia i jej konsekwencji dla prawa i systemów konstytucyjnych państw europejskich. Gospodarzem spotkania był Kazimierz Ujazdowski, w-ce przewodniczący Komisji ds. konstytucyjnych w PE.
 
Wydarzenie zostało przygotowane we współpracy z posłami innych grup politycznych i narodowości, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. eksperci m.in. z Finlandii, Indii, Rumunii i Afryki.
 
„W uwagach poprzedzających dyskusje poseł Ujazdowski zaznaczył, że Polska daje dobry przykład ochrony wolności sumienia w swojej tradycji prawnej (…)Choć w latach komunizmu dochodziło do dyskryminacji m.in. w wojsku, to po zmianie systemu politycznego wrócono do wielu założeń chrześcijaństwa, m.in. koncepcji osoby ludzkiej. Idea wolności sumienia wciąż wymaga namysłu i rozwoju. Takie debaty mają służyć promowaniu wolności sumienia w całej Europie” – można przeczytać na stronie internetowej polityka.
 
Źródło: www.ujazdowski.pl

By | 2016-03-07T11:16:03+01:00 poniedziałek, 07 marca 2016|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail