Radni Krakowa przegłosowali program gminnego dofinansowania in vitro

/Radni Krakowa przegłosowali program gminnego dofinansowania in vitro

Radni Krakowa przegłosowali program gminnego dofinansowania in vitro

Krakowscy radni miejscy przyjęli w środę „Gminny program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego”. Pierwsze pary będą mogły z niego skorzystać w przyszłym roku.

„Gminny program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego” zakłada dofinansowanie ze strony miasta tylko do jednej procedury in vitro dla pary – 5 tys. zł w ramach dawstwa partnerskiego lub do 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka. Programem mogą być objęte mieszkanki Krakowa w wieku 20-43 lata i w przypadku, kiedy pary wyraziły zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków. W pierwszym etapie z miejskiego dofinansowania będzie mogło skorzystać 100 par.

Za przyjęciem uchwały głosowało 22 radnych z klubów Koalicji Obywatelskiej, Krakowa dla Mieszkańców i części Przyjaznego Krakowa; przeciw było 15 radnych z PiS (czterech z Przyjaznego Krakowa było nieobecnych podczas głosowania). Przeciwnicy uchwały zarzucają jej m.in. wady prawne, co może być powodem do uchylenia jej przez wojewodę.

Źródło: portalsamorzadowy.pl
By | 2019-09-11T13:31:58+02:00 środa, 11 września 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail