Rumunia: małżeństwo związkiem wyłącznie między mężczyzną a kobietą?

by FUNDACJA JZN
Małżeństwo jest związkiem wyłącznie między mężczyzną a kobietą – taki zapis może zastąpić art. 48 rumuńskiej konstytucji, który definiuje małżeństwo jako „związek małżonków”. Rumuni wypowiedzą się na ten temat w referendum, które odbędzie się w dniach 6-7 października.

 

Rumuńskie referendum jest „znakiem nadziei dla całej Europy” – czytamy w oświadczeniu Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich (FAFCE), która wraz z jej rumuńskim członkiem, Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich im. Vladimira Ghika, przez ostatnie dwa lata wspierała organizację tego głosowania.

 

FAFCE gorąco zachęca wszystkich obywateli Rumunii do wzięcia udziału w referendum i głosowania TAK. „Małżeństwo, jako związek jednego mężczyzny i jednej kobiety, jest jedyną instytucją zdolną do zapewnienia odnowienia pokoleń dla naszych społeczeństw” – czytamy w oświadczeniu.

 

„Drodzy rumuńscy przyjaciele, proszę, powiedzcie TAK rodzinie, powiedzcie TAK przyszłości!” – apeluje Europejska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich.

 

Rumuńskie referendum w sprawie definicji małżeństwa to efekt zabiegów Koalicji dla Rodziny, która dwa lata temu zebrała 3 mln podpisów w tej sprawie. Inicjatywę popiera ortodoksyjny Rumuński Kościół Prawosławny, a także mniejsze kościoły rzymsko- i greckokatolickie.

 

Referendum zaaprobowały rumuńskie Izba Deputowanych, Senat oraz Trybunał Konstytucyjny. 

 

Conajmniej 30-procentowa frekwencja spowoduje, że wyniki referendum będą wiążące.

 

Źródło: fafce.org

You may also like

Facebook