Ruszyła zbiórka podpisów pod ustawą wypowiadającą Konwencję Stambulską

/Ruszyła zbiórka podpisów pod ustawą wypowiadającą Konwencję Stambulską

Ruszyła zbiórka podpisów pod ustawą wypowiadającą Konwencję Stambulską

Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą, która ma na celu wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i zastąpienie jej Konwencją Praw Rodziny. W Sejmie został zarejestrowany komitet obywatelski. To oznacza rozpoczęcie zbiórki pod projektem, który zakłada wypowiedzenie ideologicznego dokumentu przez Polskę.

Miałaby go zastąpić konwencja, której celem jest ochrona rodziny i jej autonomii. Chodzi o wprowadzenie realnych i skutecznych rozwiązań antyprzemocowych.

Karolina Pawłowska, zastępca pełnomocnika komitetu inicjatywy obywatelskiej „TAK DLA RODZINY, NIE DLA GENDER”, zwróciła uwagę, że Konwencja Stambulska wykorzystuje przemoc domową do forsowania radykalnych ideologicznych rozwiązań.

– Jak pokazują wszystkie dane, Konwencja Stambulska jest dokumentem, który nie realizuje ochrony przed przemocą i przeciwdziałaniu przemocy w sposób skuteczny. W tych państwach, w których ten paradygmat walki z przemocą – obecny w konwencji – został przyjęty, odsetek przemocy wobec kobiet jest bardzo wysoki – przy jednoczesnej bardzo niskiej zgłaszalności tego typu wydarzeń do organów ścigania. Celem naszego komitetu jest wypowiedzenie tego niebezpiecznego dokumentu i zastąpienie go pozytywną alternatywą, która w sposób skuteczny będzie chronić rodzinę oraz wszystkich jej członków – mówiła Karolina Pawłowska.

Komitet musi zebrać 100 tys. podpisów. Jego przedstawiciele chcą jak najszybciej złożyć projekt ustawy do Sejmu, aby ruszyły nad nim prace. Karty do zbierania podpisów znajdują się na stronie www.chronmyrodziny.pl/.

Nad Konwencją Stambulską pochyli się Trybunał Konstytucyjny. Sprawdzi zgodność dokumentu z ustawą zasadniczą. Wniosek w tej sprawie do Trybunału skierował premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-10-12T17:58:08+02:00 poniedziałek, 12 października 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook