Rząd w Wielkiej Brytanii wycofał się z decyzji o nieograniczonym dostępie do aborcji

/Rząd w Wielkiej Brytanii wycofał się z decyzji o nieograniczonym dostępie do aborcji

Rząd w Wielkiej Brytanii wycofał się z decyzji o nieograniczonym dostępie do aborcji

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że w Wielkiej Brytanii próba walki z koronawirusem otworzyła dostęp do nieograniczonej aborcji farmakologicznej. Brytyjski rząd wycofuje się z tych planów.

Wcześniejsze oświadczenie sekretarza stanu do spraw zdrowia i opieki społecznej, które informowała o planach, usunięto już z rządowej strony internetowej, a rzecznik Departamentu Zdrowia poinformował, że deklaracja opublikowana została „przez pomyłkę”.

„Nie będzie żadnych zmian w przepisach aborcyjnych” – zapewnił w rozmowie z dziennikiem „The Independent” – rzecznik Departamentu Zdrowia.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Ochrony Dzieci Nienarodzonych w Wielkiej Brytanii zauważają jednak, że epidemia koronawirusa doprowadziła do postawienia szeregu pytań bez odpowiedzi. Ich rezultatem powinno być zamknięcie przemysłu aborcyjnego na całym świecie.

W zeszłym tygodniu lekarze broniący życia z American Association of Prolife OB / GYNs (AAPLOG) przypomnieli, że „aborcje oferują kobietom zerowe korzyści zdrowotne i nie leczą żadnej choroby”. Zaapelowali, by zawiesić aborcje, zgodnie ze związanymi z pandemią zaleceniami, dotyczącymi planowych zabiegów i wizyt.

Źródło: ekai.pl
By | 2020-03-26T16:57:18+01:00 czwartek, 26 marca 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook