USA: Zwycięstwo obrońców życia w referendum stanowym

/USA: Zwycięstwo obrońców życia w referendum stanowym

USA: Zwycięstwo obrońców życia w referendum stanowym

Wyborcy z Luizjany, przy okazji wyborów prezydenckich, w większości poparli poprawkę do konstytucji stanowej, która chroni życie ludzkie. Poprawka zakłada wykluczenie z ustawy zasadniczej pojęcia „prawo do aborcji” i możliwości finansowania tego procederu z pieniędzy publicznych.

W ten sposób zblokowane będą próby obejścia przepisów przez sędziów powołujących się na rzekomą proaborcyjną przesłankę.

Sytuacja w kraju jest jednak bardziej skomplikowana. Poszczególne stany mają różne regulacje w tej kwestii.

W przeszłości innym stanom nie udało się przeforsować regulacji chroniących życie. W zeszłym roku Sąd Najwyższy stanu Kansas uchylił ustawę zakazującą późnych aborcji, uznając ją za niekonstytucyjną. Powołał się na „prawo do aborcji”, choć trudno znaleźć zapis o takim prawie w konstytucji stanu.

W innym referendum mieszkańcy Kolorado odrzucili propozycję prawa zakazującego zabijania dzieci w wyniku aborcji po 22. tygodniu ciąży. Propozycja miała szanse uniemożliwić około 400 późnych aborcji rocznie. Kolorado jest jednym z siedmiu stanów w całych Stanach, w których aborcja możliwa jest aż do urodzenia, z jakiegokolwiek powodu i bez ograniczeń. Matka może tam legalnie zabić swoje dziecko aż do wyznaczonego dnia porodu.

Podczas tegorocznych wyborów mieszkańcy stanu Waszyngton poparli propozycję szeroko zakrojonej edukacji seksualnej, promującej wizję seksualności niezgodną z antropologią katolicką i chrześcijańską. Projekt pozbawia praktycznie rodziców kontroli nad tym, czego uczą się ich dzieci w ramach ideologicznie motywowanych lekcji o seksualności.

Źródło: www.info.wiara.pl
By | 2020-11-11T18:31:42+01:00 środa, 11 listopada 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook