Złożyła przed Parlamentem Europejskim obietnicę, że w jej kraju aborcja będzie dostępna

/Złożyła przed Parlamentem Europejskim obietnicę, że w jej kraju aborcja będzie dostępna

Złożyła przed Parlamentem Europejskim obietnicę, że w jej kraju aborcja będzie dostępna

Helena Dalli – jedna z czołowych przedstawicielek maltańskiej Partii Pracy, do niedawna minister do spraw europejskich i równouprawnienia – złożyła przed Parlamentem Europejskim obietnicę, że w jej kraju aborcja będzie dostępna.

Ubiegająca się o stanowisko europejskiej sekretarz ds. równości podczas wysłuchania publicznego przed Parlamentem Europejskim zapewniła, że w tym wyspiarskim kraju będą dostępne wszystkie, bez wyjątku, „prawa reprodukcyjne dla kobiet”. Obecnie aborcja pozostaje tam zakazana, choć bez przeszkód można kupić środki antykoncepcyjne, w tym także wczesnoporonne.

Malta to liczące ok. 430 tys. mieszkańców państwo, w którym katolicyzm jest religią państwową, 2 lata temu przyjęto tam prawo umożliwiające zawieranie „małżeństw” przez osoby tej samej płci i adoptowania przez nie dzieci. Dalli, która w walce o zaproponowane przez Ursulę von der Leyen stanowisko komisarza otrzymała wsparcie maltańskiego premiera Josepha Muscata, odegrała kluczową rolę w procesie legalizacji związków jednopłciowych i przyznania im tych samych praw co małżeństwom.

Niedawno chrześcijańska partia Alleanza Bidla (Sojusz na rzecz zmian) przeprowadziła kampanię mającą na celu wpisanie jednoznacznie brzmiącego zapisu o prawie do życia do konstytucji Malty. Chodzi o dopisanie do 33. artykułu ustawy zasadniczej słów „od poczęcia”. Przedstawiciele kilku partii zapowiedzieli wprowadzenie takiej poprawki. Stanowczo sprzeciwiła się temu natomiast rządząca Partia Pracy.

Źródło: ekai.pl
By | 2019-10-12T08:05:32+02:00 sobota, 12 października 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail