Amnesty International naciska na zalegalizowanie aborcji w Irlandii Północnej

/Amnesty International naciska na zalegalizowanie aborcji w Irlandii Północnej

Amnesty International naciska na zalegalizowanie aborcji w Irlandii Północnej

Prawo do życia nienarodzonych dzieci jest atakowane zarówno w Irlandii jak i Irlandii Północnej przez działaczy aborcyjnych, którzy próbują zalegalizować aborcję na żądanie. Amnesty International, która twierdzi, że walczy w obronie najsłabszych członków społeczeństwa, popiera ważny proces sądowy w Irlandii Północnej, w wyniku którego może zostać zalegalizowana aborcja. Sprawa ma być dziś przedstawiona w Sądzie Najwyższym Wielkiej Brytanii.

 

Prawo w Irlandii Północnej chroni prawo do życia nienarodzonych dzieci. Pozwala na aborcję tylko w przypadku, gdy życie matki jest zagrożone. Jednak Komisja Praw Człowieka w Irlandii Północnej, przy poparciu Amnesty International, kwestionuje to prawo. Obie grupy twierdzą, że państwo łamie „prawa człowieka” kobiet do aborcji, dając dzieciom nienarodzonym prawo do życia.

 

Grainne Teggart, menedżer Amnesty’s Northern Ireland, uznała, że ​​ochrona prawa nienarodzonego dziecka do życia jest „nadużyciem” wobec kobiet. Oświadczyła, że “przez wieki politycy w Irlandii Północnej zawodzili kobiety i nie chronili ich praw. Nadszedł czas, aby w sprawę zaangażował się Sąd Najwyższy i zrobił to, czego nasz rząd nie robi – chronił długo zaniedbywane prawa człowieka należące się kobietom i dziewczętom w części Wielkiej Brytanii. Sędziowie Sądu Najwyższego mają niepowtarzalną szansę na naprawienie wieków znieważania praw człowieka”.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-10-24T15:02:35+02:00 wtorek, 24 października 2017|Bioetyka, Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail