Donald Trump prosi Kongres USA o zakazanie tzw. późnej aborcji

/Donald Trump prosi Kongres USA o zakazanie tzw. późnej aborcji

Donald Trump prosi Kongres USA o zakazanie tzw. późnej aborcji

„Pracujmy razem, aby budować kulturę, która chroni niewinne życie. Potwierdźmy fundamentalną prawdę: wszystkie dzieci – narodzone i nienarodzone – są stworzone na święty obraz Boga” – mówił Donald Trump w dorocznym orędziu o stanie państwa.

Prezydent Donald Trump wygłosił we wtorek w Kongresie USA doroczne orędzie o stanie państwa. W części dotyczącej polityki wewnętrznej Trump obiecał uruchomienie programu walki z AIDS, który pozwoli całkowicie wyeliminować tę chorobę, uruchomienie specjalnej ochrony medycznej dla dzieci chorujących na raka i zmianę legislacji dot. tzw. późnej aborcji ze względów społecznych, która miałaby być – w jego intencji – objęta całkowitym zakazem.

„Nie może być większego kontrastu do pięknego wizerunku matki trzymającej niemowlę, niż chłodnego pokazu, jaki nasz naród widział w ostatnich dniach. Prawodawcy w Nowym Jorku z radością wiwatowali z powodu przepisów, które pozwolą wyrwać dziecko z łona matki tuż przed porodem” – powiedział. „Są to żywe, czułe, piękne dzieci, które nigdy nie będą miały okazji podzielić się swoją miłością i marzeniami ze światem”.

Donald Trump w swoim przemówieniu nawiązywał wprost do działań i wypowiedzi polityków Partii Demokratycznej ze stanów Nowy Jork i Wirginia.

„Aby bronić godności każdej osoby, proszę Kongres, aby uchwalił prawo zabraniające aborcji dzieci, które mogą odczuwać ból w łonie matki” – powiedział prezydent. „Pracujmy razem, aby budować kulturę, która chroni niewinne życie. Potwierdźmy fundamentalną prawdę: wszystkie dzieci – narodzone i nienarodzone – są stworzone na święty obraz Boga”.

Prezydent USA zaapelował o uchwalenie na poziomie federalnym tzw. Pain-Capable Unborn Child Protection Act, który opiera się na uznanych przez prawników badaniach naukowych, że dziecko w tym okresie odczuwa ból. Prawo, które zakazuje wykonywania aborcji późnoterminalnych – po 20 tygodniu ciąży obowiązuje w kilkunastu stanach USA.

Źródło: lifesitenews.com
By | 2019-02-06T17:43:22+01:00 środa, 06 lutego 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook