K.Lubnauer: Dla kobiet prawo decydowania o swojej reprodukcji jest jednym z praw człowieka

by FUNDACJA JZN
Na pytanie, czy prawo do aborcji jest prawem człowieka, posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer odpowiedziała: – Tak, uważam, że dla kobiet prawo decydowania o swojej płodności, o swojej reprodukcji jest jednym z praw człowieka.

Przewodnicząca Nowoczesnej podczas rozmowy na antenie RMF FM wymieniła także listę działań, które należałoby podjąć w kwestiach dotyczących liberalizacji prawa aborcyjnego i edukacji seksualnej:

Po pierwsze, ta przestrzeń, którą trzeba jeszcze zmienić jest bardzo duża. Musimy zadbać o edukację seksualną, o większy dostęp do antykoncepcji, musimy zadbać o to, żeby to co stało się w tamtej kadencji odwrócić, czyli kwestię antykoncepcji awaryjnej – pigułki dzień po, żeby była bez recepty podobnie jak w większości krajów europejskich. Natomiast kolejną kwestią jest to, że jeżeli chcemy, żeby aborcja była bezpieczna, to musi być legalna. Aborcji powinno być jak najmniej, bo ja nie uważam, że aborcja jest okej.

Oceniając obecną sytuację polityczną dodała:

Natomiast powinna być legalna, powinna być bezpieczna. Teraz jest kwestią oczywistą, że dopóki rządzi PiS nie ma szans, żeby na biurku prezydenta pojawiła się jakakolwiek ustawa liberalizująca.

Stwierdziła również z pełnym przekonaniem:

Jestem przekonana, że każdego można przekonać do rozwiązań, które uważamy, że są zgodne z interesem człowieka.

Źródło: wpolityce.pl

 

You may also like

Facebook