Lewica przedstawiła projekt ustawy zakładający m.in. aborcję na życzenie

/Lewica przedstawiła projekt ustawy zakładający m.in. aborcję na życzenie

Lewica przedstawiła projekt ustawy zakładający m.in. aborcję na życzenie

Trwa batalia o życie nienarodzonych dzieci w Polsce. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka wystosowało specjalny apel do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W sobotę natomiast Lewica przedstawiła projekt ustawy zakładający m.in. tzw. aborcję na życzenie.

Lewica chce legalnej aborcji – czyli zabijania dzieci nienarodzonych na życzenie do 12 tygodnia życia dziecka w łonie matki.

– Czas skończyć z piekłam kobiet. Czas wprowadzić przepisy, które zmienią rzeczywistość, tak naprawdę przywrócą normalność, przywrócą prawa kobiet, takie jakie wcześniej kobiety w Polsce miały – mówiła Anna Maria Żukowska, poseł Lewicy.

Specjalny projekt ustawy zaprezentowano w sobotę – dwa dni przed 77. rocznicą wprowadzenia na terenie Polski rozporządzenia Adolfa Hitlera, który zalegalizował tzw. aborcję w Polsce.

O konieczności obrony życia nienarodzonych przypomina Kościół, podkreślając, że ochrona życia to nie tylko kwestia moralna. Za przemawia też wiedza naukowa i medyczna.

„Ochrona poczętych dzieci nie powinna podlegać ustaleniom politycznym, to podstawowe prawo człowieka do życia, gwarantowane także przez konstytucję. Życie rozpoczyna się od poczęcia, to fakt naukowy. Przez USG można zobaczyć dziecko w łonie matki” – napisał w specjalnym oświadczeniu ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

O tym, że tzw. aborcja nie może być przedstawiana jako prawo człowieka, ponieważ zabija człowieka na pierwszym etapie jego życia – mówi wprost Ojciec Święty Franciszek.

O ochronę tych najbardziej bezbronnych upominają się obrońcy życia w Polsce. Specjalny apel w tej sprawie trafił do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

– Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka upomniało się o realizację obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości – powiedział Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

PiS w swoim programie deklaruje ochronę życia. W tzw. sejmowej zamrażarce od 2017 czeka jednak projekt #ZatrzymajAborcję, który ma powstrzymać zabijanie dzieci ze względu na tzw. przesłankę eugeniczną czyli podejrzenie u nich choroby. Obrońcy życia chcą odmrożenia projektu. Domagają się także większego wsparcia dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi.

Bardzo jasne wsparcie dla obrony życie deklaruje prezydent Andrzej Duda, o czym mówił w „Rozmowach Niedokończonych” w Radiu Maryja i TV Trwam.

– Zawsze mówiłem, że jestem absolutnie za życiem. Nigdy tego nie ukrywałem i zawsze to deklarowałem. Powiedziałem, że jeżeli do mnie przyjdzie ustawa, która zabrania aborcji z przesłanek eugenicznych, która w związku z tym mądrze ogranicza możliwość realizowania aborcji, to ja taką ustawę z całą pewnością podpiszę – akcentował Andrzej Duda, prezydent RP.

Pod projektem #ZatrzymajAborcję podpisało się prawie milion obywateli.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-03-10T16:11:31+01:00 wtorek, 10 marca 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook