„Nie dla genderowej Konwencji Stambulskiej – międzynarodowa petycja w obronie rodziny”

/„Nie dla genderowej Konwencji Stambulskiej – międzynarodowa petycja w obronie rodziny”

„Nie dla genderowej Konwencji Stambulskiej – międzynarodowa petycja w obronie rodziny”

„Nie dla genderowej Konwencji Stambulskiej – międzynarodowa petycja w obronie rodziny” – pod takim hasłem Instytut Ordo Iuris organizuje dziś wideokonferencję. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele organizacji prorodzinnych z wielu krajów Europy. Konferencja ma na celu ukazać zagrożenia płynące z tzw. Konwencji Stambulskiej.

Dokument podważa prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Ponadto wprowadza obowiązkową edukację seksualną o tzw. niestereotypowych rolach płciowych w szkołach.

Karolina Pawłowska, Dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris, zwraca uwagę, że zapisy konwencji oparte są na ideologii gender.

– Po pierwsze na założeniu, że płeć jest konstruktem społecznym tzn, że płeć określana jest w drodze jakiejś tam umowy społecznej i tak naprawdę ta biologiczna rzeczywistość nie powinna mieć żadnego znaczenia dla określania norm społecznych. Drugie założenie, na którym uformowana jest koncepcja gender zakłada, że to w jaki sposób postrzegamy płeć, to w jaki sposób ukształtowało się nasze społeczeństwo, w jaki sposób ukształtowała się rodzina, ma być wynikiem odwiecznej opresji ze strony mężczyzn wobec kobiet – wskazuje Karolina Pawłowska.

Podczas wideokonferencji zostanie zainaugurowana petycja internetowa, która ma być głosem sprzeciwu wobec tzw. konwencji stambulskiej.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-06-09T14:41:21+02:00 wtorek, 09 czerwca 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail