Posłowie zajmą się Solidarnościowym Funduszem Wsparcia Osób Niepełnosprawnych

by FUNDACJA JZN
Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się m.in. projektem ustaw o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Planowane jest też głosowanie w sprawie wyboru Rzecznika Praw Dziecka.

 

Na 70. posiedzeniu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 23 i 24 października posłowie będą m.in. kontynuować prace nad rządowym projektem ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Zgodnie z projektem źródłem przychodów funduszu będzie przede wszystkim obowiązkowa składka stanowiąca 0,15 proc. podstawy wymiaru składki na Fundusz Pracy, a także danina solidarnościowa od dochodów osób fizycznych – w wysokości 4 proc. od nadwyżki dochodów powyżej miliona złotych za rok podatkowy (suma dochodów będzie pomniejszana o zapłacone składki na ubezpieczenia społeczne).

 

Na tym posiedzeniu zaplanowano także głosowanie w sprawie powołania Rzecznika Praw Dziecka. W ramach ponownie uruchomionej procedury jako kandydatka na RPD została zgłoszona Agnieszka Dudzińska. Jej kandydaturę podobnie jak poprzednio, zgłosił klub Prawa i Sprawiedliwości.

You may also like

Facebook