Rusza kampania “Zadzwoń do posła” ws. aborcji eugenicznej

/Rusza kampania “Zadzwoń do posła” ws. aborcji eugenicznej

Rusza kampania “Zadzwoń do posła” ws. aborcji eugenicznej

Kampania obywatelska “Zadzwoń do posła” ma zmobilizować posłów do działania w sprawie aborcji eugenicznej. Na stronie www.zadzwondoposla.pl znajdują się adresy i telefony biur posłów partii rządzącej, która ma decydujący wpływ na zmianę prawa w tym zakresie.

Fundacja Życie i Rodzina, która jest związana z obywatelskim projektem “Zatrzymaj aborcję”, zaprasza wszystkich, aby “dzwonili do posłów i zażądali działania – natychmiastowego uchwalenia projektu, bo obowiązkiem polityków jest wysłuchać głosu obywateli! Tym bardziej, że chodzi tutaj o życie polskich dzieci”.

Zdaniem Fundacji, partie, które deklarują ochronę życia i rodziny, mają w tej kadencji wszelkie możliwości działania: większość sejmową i poparcie prezydenckie, a także gotowy do uchwalenia obywatelski projekt ustawy “Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się blisko 1 mln obywateli.

“Będziemy polecać tę stronę wszystkim, którzy chcą pomóc w walce z aborcją. Czytanie projektu #ZatrzymajAborcję zbliża się wielkimi krokami – zostały już tylko dwa posiedzenia, na których może być czytany: 25 marca i 16 kwietnia 2020, bo w maju mija ustawowy termin na to, żeby Sejm zajął się tym projektem” – w wywiadzie dla eKAI podała Kaja Godek, pełnomocnik inicjatywy “Zatrzymaj aborcję”.

Źródło: ekai.pl
By | 2020-03-05T09:47:33+01:00 czwartek, 05 marca 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail